Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 16:37

Візовий скандал: слідча комісія Бундестаґу завершує свою роботу.


Надія Кандиба

Німеччина, 30 серпня 2005 - У Берліні у вівторок відбулося останнє засідання спеціальної комісії Бундестаґу з розслідування так званого “візового скандалу”. На ньому йшлося про проект завершального звіту роботи комісії. Як завжди, супротивні сторони (представники правлячої в Німеччині червоно-зеленої коаліції - з одного боку та консервативної опозиції - з іншого) продемонстрували різні позиції в оцінці наслідків лібералізації візового режиму з Україною.

Чогось кардинально нового під час останнього засідання слідчої комісії Бундестаґу почути не довелось. Сторони ще раз повторили все, що вони думають одне про одного і що говорилося впродовж попередніх засідань. У підсумковому звіті, текст якого став відомий ще напередодні, соціал-демократи та “зелені” визнали недоліки під час видачі віз у посольстві Німеччини в Україні.

Однак вони відкинули закиди консервативної опозиції, що саме візова політика уряду Ґергарда Шредера призвела до зростання злочинного перемитництва людей та збільшення нелегальної зайнятості. Як наголошується в проекті звіту, проблеми навколо видачі віз у посольстві Німеччини в Україні були зафіксовані ще в середині 90-х років, тобто, за часів попереднього консервативно-ліберального уряду.

У документі звертається увага на те, що жодної миті не існувало загрози для безпеки ФРН.

Представники консервативної опозиції та ліберали, які в слідчій комісії не мають більшості, дотримуються іншої думки. Вони переконані, що червоно-зелена коаліція, лібералізувавши 1999-го та 2000-го року візовий режим, порушила європейське право. Представник Християнсько-демократичного союзу Еккарт фон Кледен заявив, що в разі перемоги консервативних партій на майбутніх парламентських виборах буде скликана спеціальна урядова комісія, мета якої полягатиме в подальшому розслідуванні візового скандалу.

Звіт нинішньої комісії планується розглянути на пленарному засіданні Бундестаґу, що відбудеться сьомого вересня. Нагадаю, що парламентську комісію з розслідування візового скандалу було скликано в лютому цього року з ініціативи консервативних партій. За час її роботи заслухали 58 свідків.

Глава зовнішньополітичного відомства Німеччини Йошка Фішер та міністр внутрішніх справ Отто Шилі визнали певні помилки своїх відомств, але вони не погоджуються із закидом, що розпорядження про лібарелізацію візового режиму призвело до масового зловживання німецькими туристичними візами в Україні.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG