Доступність посилання

ТОП новини

КСУ розглядає указ Зеленського про розпуск Ради – трансляція


Засідання Конституційного суду України щодо відповідності Конституції указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради і призначення дострокових виборів. Київ, 11 червня 2019 року

Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні 11 червня у формі усного провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням 62 народних депутатів щодо відповідності Конституції указу президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» на 21 липня.

Депутати, які звернулися до КСУ, вважають, що указ «не містить належного обґрунтування наявності підстав для дострокового припинення повноважень парламенту».

Для участі в судовому засіданні запрошені представники 62 народних депутатів України, які звернулися до суду, представник Верховної Ради і президент України. Володимир Зеленський напередодні підтвердив свою участь.

Радіо Свобода веде пряму трансляцію з відкритої частини пленарного засідання КСУ.

Раніше один із авторів подання до КСУ, народний депутат Максим Бурбак, показав на сторінці у Facebook листа від судді Конституційного суду Віктора Кривенка, в якому той повідомив, що провадження у справі відкрили 29 травня. У зв’язку з цим останнім днем, коли суд може винести рішення про конституційність указу Володимира Зеленського, є 29 червня 2019 року.

23 травня набрав чинності указ президента України Володимира Зеленського, який достроково припинив повноваження парламенту восьмого скликання та призначив вибори на 21 липня. Аргументуючи своє рішення, Зеленський заявляв, що коаліції у Верховній Раді не існувало з 2016 року.

Вже 24 травня в Україні розпочалася виборча кампанія до Верховної Ради.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG