Доступність посилання

ТОП новини

Сербська православна церква не визнає ПЦУ – ЗМІ


Патріарх Сербської православної церкви Іриней (ліворуч) раніше назвав «узаконенням розколу» надання томосу ПЦУ

Сербська православна церква (СПЦ) не визнає Православну церкву України – про це, як повідомляє белградська проурядова газета «Політика», йдеться в листі, який направили до всіх православних церков.

У матеріалі не вказано, коли і на якому рівні було ухвалене таке рішення.

Сербська православна церква «вважає неканонічним вторгнення вселенського патріарха Варфоломія на територію Російської православної церкви і його рішення у звʼязку з Україною».

Православну церкву України СПЦ називає «штучною конфедерацією розкольницьких структур».

Читайте також: Нова церква України. Як піде процес її визнання іншими помісними церквами

Київську митрополію «ніяк не можна ототожнювати з нинішньою Україною, оскільки вона перебуває під юрисдикцією Московського патріархату ще від 1686 року», мовиться в листі. Автори листа замовчують факт, що Київська митрополія існувала вже кілька століть перед тим, як була підпорядкована московській церковній владі.

У листі уточнюється, що СПЦ визнає лише Українську православну церкву, очолювану митрополитом Онуфрієм, котра перебуває в складі Московського патріархату. Сербська церква «рекомендує» всім своїм архієреям й священикам утриматися від літургічного і канонічного спілкування з «паном Епіфанієм та всіма, що перебувають у єдності з ним».

Белградська газета нагадує, що така позиція СПЦ була очікуваною, оскільки її архієрейський собор у листопаді й у січні висловив критичне ставлення щодо рішень вселенського патріарха Варфоломія.

Січневе повідомлення СПЦ було оприлюднене на офіційному сайті Московського патріархату і на окремих грецькомовних, англомовних й російськомовних порталах.

Українській церкві передали томос – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Однак офіційне ставлення СПЦ до створення Православної церкви України досі не було оприлюднене сербською мовою ні на офіційному сайті, ані на сайті її офіційної газети «Православлє».

Патріарх Сербської православної церкви Іриней раніше назвав «узаконенням розколу» надання томосу ПЦУ.

Усі кроки до здобуття українською православною церквою канонічної автокефалії і незалежності від Російської православної церкви, і особливо нинішнє отримання томосу, викликали вкрай різку реакцію в Росії, а також у проросійських структурах в Україні і деінде у світі.

НА ТЕМУ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ:

Робота художника-каліграфа Олексія Чекаля, яка була приурочена до проведення Об’єднавчого собору українських православних церков, що відбувся 15 грудня 2018 року
Робота художника-каліграфа Олексія Чекаля, яка була приурочена до проведення Об’єднавчого собору українських православних церков, що відбувся 15 грудня 2018 року

Епіфаній: вести переговори з митрополитом УПЦ (МП) Онуфрієм нереально

Синод Православної церкви України ухвалив низку рішень на своєму першому засіданні

На службі Сталіна і Путіна. У Росії до війни проти України на церковному фронті долучились і деякі ліберали

УПЦ (МП) у Криму благословляє окупантів на захист Росії і освячує їхню зброю

Епіфаній про Путіна, Порошенка, вибори, прокльони і хустки

Під час інтронізації глави ПЦУ, митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Київ, Софійський собор, 3 лютого 2019 року
Під час інтронізації глави ПЦУ, митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Київ, Софійський собор, 3 лютого 2019 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG