Доступність посилання

ТОП новини

Туризм у Сербії зазнає буму


Белград
Анамарія Рамач

Туризм у Сербії зазнає справжнього буму, кажуть туроператори. Сербських туристів найбільше цікавлять путівки в Грецію, Єгипет, Туреччину, Туніс та на Мальту.

Раніше сербські туристи для відпочинку обирали радше Чорногорію, яка до червня 2006 року чинила з Сербією державне об’єднання і була усім по кишені. Зараз до Чорногорії мало хто їде. Це здебільшого ті, які мають там родичів, або туристи, орієнтовані на готелі вищої або високої категорії.

Серби почали більше цікавитися Хорватією – раніше, відразу після громадянської війни у колишній Югославії, ця сусідня країна була менш популярною для сербів.

Проте, за словами Николи Жарковича з агентства «Кон-Тікі», нині найулюбленішими є все-таки «справжні закордонні» країни: Болгарія, Греція, Туреччина, а також Єгипет, Мальта чи Туніс:

«Цього року найбільш популярними є грецькі острови Корфу, Крит, Родос та Закінтос. Десять років тому таким був Туніс, п’ять років тому – Туреччина, а зараз це Греція, тому що там збудували чудові готелі. І взагалі, маєтніші туристи переорієнтувалися з апартаментів на готелі», – каже представник турагентства.

За словами працівників сербських туристичних агентств, цього року значно зріс попит на путівки. Вони радіють, адже цього року вже продали на 20–40 відсотків путівок більше, ніж минулого року в цей же час. Частина клієнтів навіть побажала поліпшити свій курортний відпочинок: за кращий апартамент та обслуговування вони готові віддати більше грошей, ніж попередніх років.

Стрибок витрат на туризм

На думку економістів, цей стрибок неспівмірний зі зростанням рівня життя. Вони переконані, що цей «бум» відбувся завдяки банківським кредитам або фінансуванню відпочинку кредитними картками в розстрочку. Проте багатші платять готівкою.

Никола Жаркович із агентства «Кон-Тікі» пояснює, що переважно спостерігається тенденція повільного зростання з року в рік, а такий стрибок здивував і самих працівників туристичних фірм.

«Окрім нової популярності грецьких островів, доказом цього є тенденція, яка помічена ще минулого року: сербів замість Бодруму, Кушадасі та Мармарісу в Туреччині усе більше цікавить Анталія, яка завжди була дорожчою та більш привабливою. Йдеться про вишукані готелі з системою «ол інклюзів», тобто все включено, ідеальні для пасивного сімейного відпочинку, в якому навіть за дітьми не треба занадто слідкувати, оскільки для них є аніматори. В деяких анталійських готелях для дітей до 15 років усе безкоштовно, що також може вплинути на рішення, де відпочивати», – каже він.

Сербські путівки, окрім проживання, здебільшого включають і оплату дороги, візу та страховку, інколи і харчування. Дешевшими туристичними путівками вважаються ті, для яких на 10 днів на одну особу треба сплатити до 300 євро, причому йдеться переважно про перевезення автобусом та приватне помешкання. Середні путівки коштують від 300 до 500 євро, вони включають готелі та авіапереліт. Туристи з товстим гаманцем платять понад 500 євро, адже у пропозиціях туристичних агентств є і Майорка, Сицилія, Соренто, Дубай та Таїланд, і путівки на «люкс-острови» Барбадос та Санта-Люція.

(Белград – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG