Доступність посилання

ТОП новини

У Парижі відбувся саміт Україна – ЄС


Жозе Мануель Баррозу і Ніколя Саркозі вітають Віктора Ющенка. Єлисейський палац, Париж, 9 вересня 2008 року
Після прибуття Президента Віктора Ющенка у Францію для участі в саміті і його офіційної зустрічі розпочався офіційний ланч, після якого запланована зустріч Ющенка й Президента Франції Ніколя Саркозі у вузькому колі.

Після цієї зустрічі відбулася пленарна сесія 12-го саміту Україна – ЄС.

У складі офіційної делегації, яка супроводжує Президента України, — секретар РНБО Раїса Богатирьова, міністр закордонних справ Володимир Огризко, міністр юстиції Микола Оніщук.

Із боку Європейського Союзу в саміті беруть участь Президент Франції, яка головує в ЄС, Ніколя Саркозі, голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу і верховний представник ЄС із питань спільної зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єр Солана.

Як повідомляла українська сторона напередодні саміту, основними його завданнями для України є досягти політичних домовленостей про укладення нової посиленої угоди між Україною і ЄС на принципах асоціації, а також домовленостей про початок діалогу щодо визначення умов для запровадження безвізового режиму з країнами ЄС.

Київ планує також порушити на саміті питання Голодомору.

Раніше передбачалося, що 12-й саміт Україна – ЄС відбудеться у французьку місті Евіані, однак його перенесли до Парижа через напружений графік Президента Франції Ніколя Саркозі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG