Доступність посилання

ТОП новини

Яценюка на два дні позбавили ведення пленарних засідань


Верховна Рада відсторонила голову Верховної Ради Арсенія Яценюка від проведення пленарних засідань до 14 листопада. Відповідну постанову внесли три фракції парламенту – Партія регіонів, КПУ та Блок Литвина.

«За» ухвалення відповідного рішення проголосував 231 народний депутат з 440, які зареєструвалися у сесійній залі.

Постанову про відсторонення на два дні Арсенія Яценюка, зокрема, підтримали 175 народних депутатів від фракції Партії регіонів, 1 – від БЮТ, 8 – від «Нашої України – Народної самооборони», 27 – від КПУ та 20 – від Блоку Литвина.

Арсеній Яценюк після голосування одразу ж залишив сесійну залу.

Пленарні засідання почав вести заступник голови Верховної Ради регіонал Олександр Лавринович. Трибуну захищають представники фракції Партії регіонів.

Раніше сьогодні на пленарному засіданні Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк наполягав на тому, щоб парламент завершив процедуру голосування щодо його звільнення за власним бажанням.

«Процедуру голосування щодо Голови Верховної Ради України потрібно завершити. Учора вона не відбулася, – заявив сьогодні Яценюк.— Якщо немає довіри до Голови Верховної Ради, потрібно завершити голосування, але так, як це передбачено регламентом».

На брифінгу у вівторок Голова Верховної Ради закликав ініціаторів його відставки повторно внести на розгляд парламенту постанову про його звільнення.

Арсеній Яценюк висловив подив із приводу відмови фракції Партії регіонів брати участь у голосуванні у вівторок, тому що саме вона була ініціатором включення до порядку денного у вівторок питання про його відставку.

Спікер додав, що питання про його відставку має бути «обов’язково й остаточно» вирішене.

У голосуванні щодо звільнення Яценюка з посади Голови парламенту у вівторок взяли участь 108 депутатів; лічильна комісія Верховної Ради визнала це голосування таким, що не відбулося.

Яценюк вважає політичною інсинуацією заяви про нелегітимність рішення лічильної комісії Верховної Ради провести таємне голосування за його відставку, як і передбачає регламент.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG