Десятиліття перебування Угорщини у складі Північноатлантичного союзу лише посилює бажання Будапешта прискорити євроінтеграцію балканських країн. Про це, зокрема, заявила спікер угорського парламенту Каталін Сілі після зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Яапом де Гоопом Схеффером. Вона привітала наміри Північноатлантичного союзу включити у квітні до складу цієї організації Хорватію та Албанію. Також не є таємницею, що членом НАТО керівництво Угорщини хотіло б бачити і свою східну сусідку Україну.
На сьогоднішній конференції на тему «10 років у НАТО – 10 років безпеки» прем’єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань говорив не стільки про можливі воєнні загрози світові, як про енергетичні, продовольчі та кліматичні виклики, на які не завжди можна відповісти військовою силою. На його думку, між членами НАТО через це слід посилювати і політичну співпрацю.
Більше про 10-літній досвід Угорщини в НАТО міг би розповісти на форумі міністр оборони цієї країни Імре Секереш. Але цими днями він перебуває з робочою поїздкою у США. Тим не менше американська сторона в особі радника з національної безпеки Джеймза Джонза визнала чималу роль Угорщини в спільних миротворчих операціях НАТО.
А один із членів угорської делегації Тібор Пурґер зазначив: «Сполучені Штати мають Угорщину за важливого і передбачуваного партнера і високо оцінюють зроблене нею в НАТО і наразі не просять від Будапешта нарощувати ці зусилля в рамках взятих на себе обов’язків. Угорська сторона сама ініціювала у Вашингтоні чимшвидше розпочати фінансування спільних сил швидкого реагування».
Недофінансування війська не перешкоджає активності Угорщини
Нині Угорщина має своїх миротворців у складі міжнародних сил під командуванням НАТО в Афганістані та Косові, а також відряджає вояків до інших гарячих точок планети у рамках місій ООН.
Між тим Яаап де Гооп Схеффер визнав у четвер у Будапешті, що попри внутрішньоекономічні труднощі Угорщина упродовж 10 років перебування в НАТО була досить активним учасником цієї організації, хоча й не наблизилася до двовідсоткового ліміту фінансування своїх збройних сил, як того вимагає НАТО від інших своїх членів.
Генеральний секретар НАТО, однак, зауважив, що через світову фінансову кризу затягуватимуть паски навіть багатші за Угорщину країни Заходу.
«Щиро кажучи, в нинішньому становищі жодний з міністрів оборони країн-членів НАТО не вийде перед своїм парламентом чи прем’єр-міністром зі словами, що, мовляв, він єдиний, хто найбільше потребує видатків на оборонні цілі. Водночас треба мати на увазі, що бюджет НАТО ухвалювали ще перед кризою, а перед організацією постали вже нові виклики. Через те слід працювати більш гнучко і треба ліпше використовувати наші можливості», – заявив Яаап де Гооп Схеффер.
(Будапешт – Прага – Київ)
10 років Угорщини в НАТО: посилення регіональної та глобальної безпеки

Угорщина – На 11-му році членства в НАТО Угорщина й надалі братиме активну участь у зміцненні системи регіональної та світової безпеки. Про це, серед іншого, стало відомо сьогодні на конференції у Будапешті, де виступив Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
У Польщі кажуть про «зниження інтенсивності» у контактах з Україною 32187 views
2Орбан вкотре виступив проти вступу України до ЄС, але «готовий до компромісу в інших питаннях» 18430 views
3Після візиту до Китаю президент Євроради очікує, що Пекін приєднається до наступної зустрічі щодо «формули миру» 18361 views
4На дні змілілого Каховського водосховища знайшли цінні артефакти 13949 views
5Журналісти зʼясували, що «ядерну валізку» за Путіним носять капітани першого рангу 8054 views
6США пропонують винагороду до 7 млн доларів за інформацію про росіянина-втікача Артема Усса 7936 views
7Клименко: МВС ретельно перевірить інформацію «Схем» про можливу передачу даних з тисяч камер спостереження в Україні до Росії 5015 views
8Кабмін заборонив вільний в’їзд до прикордонної смуги 3883 views
9Ушкоджений раніше ракетоносій РФ «Аскольд» поставили на причал, щоб відновити – Плетенчук 3531 views
10В Офісі генпрокурора відреагували на відмову Фінляндії в екстрадиції російського бойовика Тордена 3512 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Фотогалереї
Один день з мінометниками під Бахмутом (фоторепортаж)
Під Бахмутом, що на Донеччині, тривають запеклі бої. Основний удар на себе приймає піхота, яка безпосередньо тримає оборону. Аби полегшити їм життя – в бій вступають мінометники, завдання яких – наносити вогневе ураження по піхоті російської армії.
-
Відео
Десятки країн взялися за повернення українських дітей з РФ
Перше засідання Міжнародної коаліції країн за повернення українських дітей відбулося 8 грудня у Києві. Участь у заході взяли представники 72 країн та міжнародних організацій. З промовою виступив і президент України Володимир Зеленський.
-
Мультимедіа
Обличчя ЗСУ. Фоторепортаж Радіо Свобода до Дня Збройних сил України
6 грудня — це день, коли в 1991 році український парламент ухвалив закон «Про Збройні сили України». Закон визначає ЗСУ як «військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладається обов'язок обороняти України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності».