Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко закликає не боятися власної історії


У суботу на урочистостях із нагоди 350-річчя перемоги козацького війська під Конотопом, що проходили у селі Шаповалівка Конотопського району Сумської області, Президент Віктор Ющенко сказав: «Досить боятися власної історії. Суть боротьби – в одному: скинути чуже ярмо, дати свободу народові. Саме це керувало гетьманами».

За словами Президента, українське військо на чолі з гетьманом Іваном Виговським 350 років тому здобуло блискучу перемогу у Конотопській битві, яка є наступницею визвольної боротьби Богдана Хмельницького і попередницею збройного виступу Івана Мазепи.

Глава держави наголосив, що Конотопська битва – «одна із найбільших і найславетніших перемог української зброї».

Як сказав Віктор Ющенко, суть і причина «національної катастрофи», яка спіткала Україну в той час і в інші століття, – «нездатність проводу нації постати над власними амбіціями».

«Нехай закарбованим стане кожне слово. Нація зобов’язана пам’ятати кожну свою перемогу і кожне випробування, бо за них вона рівною мірою несе свою відповідальність і за них зобов’язана робити висновки і приклади», – заявив Віктор Ющенко.

Президент закликав усіх присутніх на урочистостях вшанувати пам’ять усіх воїнів, загиблих на полі Конотопської битви.

«Ми пишаємось своїм минулим, але наш погляд звернутий у майбутнє. Сьогодні ми – демократична, незалежна європейська держава. Ми прагнемо дружби і злагоди з усіма народами. Ми віримо у велике і славне майбутнє соборної української держави. Слава всім українським перемогам! Слава Україні!» – сказав Віктор Ющенко.

Ющенко за створення реєстру місць перемог козацьких військ

Президент виступає за створення спеціального реєстру місць усіх перемог козацьких військ.

Про це Віктор Ющенко сказав під час урочистого відкриття четвертого всеукраїнського фестивалю «Козацький родослав» у Сумській області.

«Всі місця наших перемог – Конотоп, Шаповалівка, Соснівка, Пилявці, Виграїв, Зборів, Батіг, Холодний Яр, Гурби й інші – повинні бути введені до спеціального реєстру під опікою нашого війська й нашого народу», – сказав Президент.

Ющенко окремо наголосив на ролі Конотопської битви у становленні України, зазначивши, що полеглі в перебігу цієї битви віддали своє життя для того, щоб Україна могла стати вільною й незалежною.

Також Президент наголосив на ролі гетьмана Івана Виговського в історії України і його внеску у боротьбу за незалежність країни.

У 1659 році гетьман Іван Виговський із кримським військом під командуванням Мехмеда ІV Гірея й польським загоном Андрія Потоцького завдав поразки російському війську під головуванням Олексія Трубецького, котрий тримав у облозі Конотоп.

Ющенко взяв участь в освяченні хрестів нової козацької церкви

Президент Віктор Ющенко взяв участь в освяченні хрестів нової козацької церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Конотопі.

«Приклад бою під Конотопом 350 років тому вчить нас одному: якщо ми живемо у серці з українською ідеєю, ми перемагаємо», – сказав Президент у вітальному слові з нагоди відкриття церкви.

Будівництво храму розпочалось наприкінці липня 2008 року до 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві.

Замовник будівництва – парафія Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG