Доступність посилання

ТОП новини

Нідерландська Партія свободи хоче «очистити» країну від східноєвропейських мігрантів


Лідер ультраправої Партії свободи Герт Вілдерс
Брюссель – У Нідерландах ультраправа Партія свободи, якою керує політик-популіст Герт Вілдерс, знову постала у центрі дискусій. Цього разу вона закликала до виступів проти трудових мігрантів зі Східної Європи. Під прицілом, у першу чергу, румуни, болгари та поляки. Новий веб-сайт цієї партії радить громадянам свідчити про шкодливість вихідців зі східноєвропейських держав. Попри наростаючий тиск з боку посольств та Євросоюзу, влада Нідерландів поки що офіційно на це не відреагувала.

«Чи страждаєте ви через ваших сусідів, що прибули з Центральної або Східної Європи? Чи може ви втратили роботу через поляка, болгарина, румуна чи іншого вихідця з тих країв? Тоді розкажіть про це на нашому сайті», – закликає нідерландська Партія свободи, досі відома своїми ворожими настроями щодо мігрантів із арабських країн.

Для того, щоб поскаржитися на східноєвропейського прибульця, нині достатньо заповнити анонімну анкету. Нідерландські ультраправі політики при цьому намагаються переконати співвітчизників у тому, що найкращий вихід із ситуації – повернення мігрантів до їхніх держав.

Дипломати і Єврокомісія критикують, а уряд мовчить

Десять дипломатів із країн Східної Європи надіслали до парламенту Нідерландів ноту протесту. Єврокомісія теж висловила гостру критику, назвавши сайт «відкритим закликом до нетолерантності».

«Громадяни 27 країн-членів ЄС повинні почуватися, як вдома, незалежно від того, куди вони переїхали, – зазначив речник єврокомісара з питань юстиції, засадничих прав і громадянства Матью Ньюман. – Сайт Партії свободи націлений проти цього принципу, бо відверто закликає людей до нетолерантності».

Віце-президент Єврокомісії Вівіан Редінґ до того ж закликала всіх громадян Нідерландів не йти цим шляхом.

Тим часом, попри наростаюче невдоволення Європи, уряд Нідерландів мовчить. Прем’єр-міністр Марк Рютте відгородився відмовою коментувати, сказавши тільки, що цей сайт – справа Партії свободи.

«Шалені ночі з поляками»

Але не мовчать вітчизняні голландські робітничі об’єднання. Вони відверто критикують ініціативу однопартійців Герта Вілдерса, називаючи її ксенофобською.

«Східноєвропейці часто виконують ті роботи, від яких відмовляються громадяни Нідерландів. Вони зробили величезний вклад у нашу економіку», – заявляють представники цих організацій.

Самі місцеві мешканці теж розпочали висміювальні акції, направлені проти заклику Партії свободи. Одні пропонують надсилати скарги на вихідців із провінції Лімбург, де народився Герт Вілдерс. Інші створили гарячу лінію під назвою: «Чи були у вас шалені ночі з поляками? Якщо так, то повідомте і нас».

Водночас, не таке смішне те, що чергова популістська витівка партії Герта Вілдерса вкотре збентежила уряд Нідерландів, бо шкодить іміджу свободолюбної держави. Так само, як це було у 2008-му, коли побачив світ його антиісламський фільм «Фітна», де він прирівняв Коран до відомого твору Гітлера «Mein Кampf». Нині Вілдерс категорично відмовляється скасувати суперечливий сайт, аргументуючи це тим, що за тиждень його існування вже 32 тисячі громадян надіслали туди свої скарги на східноєвропейських мігрантів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG