Доступність посилання

ТОП новини

Черговий призов – «дешева робоча сила» – експерт (ВІДЕО)


Осінній призов у Києві

Ірина Стельмах

Київ – На збірному пункті Київського міського військкомату 10 жовтня урочисто проводжатимуть призовників до лав Збройних Сил. За кілька днів в Україні завершиться перший етап осіннього призову. Тим часом експерти називають різні можливі дати повного переходу українського війська на професійні рейки.

Один із призовників осіннього призову, що вже встиг поповнити лави Збройних Сил України – Ярослав Лепявко – пішов служити за власним бажанням. Молодого киянина направили до Житомира у десантні війська.

«Служити я хочу за власним бажанням, бо вважаю, що це є добра школа і життя, і взагалі», – переконує Ярослав Лепявко.

Відправлятимуть молоде поповнення під час осіннього призиву у два етапи: з 5 по 12 жовтня та з 1 по 23 листопада так, щоб на момент виборів усі призовники мали можливість проголосувати.

Строкову військову службу, терміном 12 місяців, цього року відбуватимуть в Україні майже 20 тисяч осіб – на дві з половиною тисячі менше, ніж торік. Таке скорочення є позитивним кроком на шляху до створення професійної армії, переконаний колишній міністр оборони України, народний депутат Олександр Кузьмук. Остаточна відмова від строкового призову, за його словами, цілком можлива вже 2014 року.

«Якщо скорочуються призовники, то збільшується число контрактників. Це показник ефективності переходу. Інша справа, що бюджет на національну оборону не повинен скорочуватися. Якщо ми кажемо про реформи і якщо бюджет не забезпечує ці реформи, то вони будуть на словах. На сьогоднішній день потрібен потужний старт (якого ще немає) у вигляді фінансування бюджету на національну оборону. За моїми підрахунками, потрібно близько 22 мільярдів», – зауважує Олександр Кузьмук.

«Сидять у казармах, ходять на теоретичні заняття, підмітають територію…»

У цьогорічному державному бюджеті України на потреби оборони передбачили понад 16 мільярдів гривень. Військовий експерт Центру Разумкова Олексій Мельник упевнений: повний перехід на професійні рейки можна було здійснити ще 5 років тому.

Солдати, які призиваються, не займаються бойовою підготовкою, вони тільки відволікають на себе кошти на утримання. Вони сидять у казармах, ходять на теоретичні заняття, вони підмітають територію. Це дешева робоча сила, не більше того
Олексій Мельник
«Я колись жартував, що можна цей перехід зробити дуже швидко – скасувати призов і все, на літо у нас залишиться повністю контрактна армія. Ніякої шкоди від цього боєготовності не буде, тому що більшість цих солдатів, які призиваються, не займаються бойовою підготовкою, вони тільки відволікають на себе кошти на утримання. Вони сидять у казармах, ходять на теоретичні заняття, підмітають територію. Це дешева робоча сила, не більше того», – констатує експерт.

У своїй передвиборчій програмі чинний Президент Віктор Янукович обіцяв забезпечити перехід на контрактну армію з 2011 року. Екс-прем’єр Юлія Тимошенко, борючись за президентство, запевняла у швидкому скасуванні військового призову.

За реформою, розробленою Міністерством оборони, чисельність Збройних сил України буде скорочена до 70 тисяч осіб уже впродовж найближчих 5 років.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG