Доступність посилання

ТОП новини

ЄС готовий до угоди про асоціацію з Україною і водночас застерігає


Рада міністрів закордонних справ країн-членів Європейського союзу в ухвалених сьогодні висновках щодо України висловила впевненість, що угода про асоціацію між ЄС і Україною не становить кінцевої мети у відносинах між ними.

Рада повторила готовність зі свого боку підписати цю угоду, як тільки до цього буде готова Україна, і наголосила на праві всіх суверенних держав ухвалювати самостійні зовнішньополітичні рішення без зовнішнього тиску.

Крім того, мовиться в документі, ЄС готовий далі співпрацювати з міжнародною спільнотою й міжнародними фінансовими інституціями, щоб на загальноприйнятих умовах надати Україні допомогу для стійкого виходу з нинішньої важкої економічної ситуації за умови, що новий уряд України здійснюватиме економічні й політичні реформи. У зв’язку з цим Євросоюз знову висловив підтримку курсові України на реформи.

Саме новий уряд із залученням усіх сторін конфлікту, конституційна реформа, яка відновить рівновагу гілок влади, і підготовка до вільних і чесних президентських виборів стануть внеском у повернення України на стійкий шлях реформ, мовиться у висновках ЄС.

Рада ЄС: Брюссель готовий швидко зреагувати на погіршення становища в Україні

Рада міністрів закордонних справ країн-членів Європейського також застерегла, що ЄС із глибоким занепокоєнням стежить за нинішньою політичною кризою в Україні і готовий швидко зреагувати на будь-яке погіршення становища.

Рада закликала всі сторони конфлікту в Україні утримуватися від насильства і відмежуватися від радикальних дій. Влада має вжити всіх заходів, щоб основні права людини в Україні були дотримані, всі демонстрації мають бути суто мирними, справи з необґрунтованим переслідуванням організаторів і учасників мирних протестів, а також журналістів мають бути негайно закриті, закликають у ЄС.

Крім того, Рада ЄС знову закликала владу України розслідувати всі випадки насильства і притягти винних до відповідальності, а також подолати нинішню атмосферу безкарності, яка уможливлює такі випадки, мовиться в документі.

Крім того, ЄС закликав уряд України якнайшвидше призначити свого представника в тимчасову слідчу комісію Ради Європи.

Вітаючи такі останні кроки в Україні, як скасування законів, що надмірно обмежували здійснення основних свобод, Рада ЄС наголосила, що для стійкого вирішення нинішньої політичної кризи необхідні подальші зусилля.

Рада ЄС у висновках закликала всі сторони конфлікту залучитися до діалогу й знайти демократичне вирішення, що відповідало б прагненням українського народу.

Євросоюз також закликав Україну вдатися до міжнародних механізмів вирішення конфліктів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG