Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 10:21

«Якщо не Сущенко, то був би хтось інший» – Фейгін про небезпеку для українців у Росії


Марк Фейгін

Українського журналіста Романа Сущенка, заарештованого в Москві понад місяць тому, ФСБ почало розробляти ще минулого року. Про це повідомляє його адвокат Марк Фейгін. Він каже, що судовий процес над Сущенком може затягнутися на два роки, якщо не буде політичної волі з російського боку пришвидшити розгляд справи. Федеральна служба безпеки Росії звинуватила журналіста агентства «Укрінформ» у шпигунстві і заявила, що він є «співробітником Головного розвідувального управління Міністерства оборони України». Суд заарештував журналіста на два місяці. Міноборони України категорично відкинуло заяви про причетність журналіста до відомства і до військової розвідки. Сам Роман Сущенко провини не визнає.

​«Якщо не Сущенко, то був би хтось інший», – наголошує адвокат Марк Фейгін, бо справа вмотивована конфліктом між Україною та Росією.

Всіх журналістів, які пишуть на політичні теми, у ФСБ Росії розглядають як потенційних чи реальних агентів
Марк Фейгін

Всіх журналістів, які пишуть на політичні теми, у ФСБ Росії розглядають як потенційних чи реальних агентів, зауважує Фейгін і додає, що до нього ставлення таке саме.

Безумовно об’єктом цієї контратаки буду і я, що я «погана людина», «русофоб», «жидобандерівець»
Марк Фейгін

«Ми маємо очікувати до кінця року якогось спалаху чи вкидання. В основному для міжнародної суспільної думки вкинуть якийсь фільм – напевно на каналі «НТВ» чи для якогось Russia Today.

Будуть розповідати, якого страшного шпигуна в особі Романа Сущенка спіймали, і що все агентство «Укрінформ» (таке ж). Це буде, точно. Це перше, до чого слід готуватись. Безумовно об’єктом цієї контратаки буду і я, що я «погана людина», «русофоб», «жидобандерівець» й таке інше, бо це відбувається постійно», – заявляє Марк Фейгін.

Статті Сущенка свого часу добре «насолили Кремлю» – директор «Укрінформу»

Роман Сущенко відвідував Москву з особистим візитом до родичів. Але він не упускав можливості привезти звідти матеріал, хоча не був акредитований. Це небезпечна практика, до якої варто ставитися вкрай обережно, пояснює адвокат Фейгін, враховуючи непередбаченість російських спецслужб.

Роман показував, як російська пропаганда, використовуючи «корисних ідіотів», які є в Європі, проплачених людей, проплачених експертів, як вони формують те тло в європейському інформаційному просторі
Олександр Харченко

Вже протягом 6 років журналіст працює на агентство «Укрінформ» у Франції, де і проживає. Генеральний директор «Укрінформу» Олександр Харченко зауважує, що російська сторона не зверталась до інформагентства за жодною інформацією і розповідає, що статті Сущенка свого часу добре «насолили Кремлю».

«Роман показував, як російська пропаганда, використовуючи цих «корисних ідіотів», які є в Європі, проплачених людей, проплачених експертів, як вони формують те тло в європейському інформаційному просторі, де Україна подається в тому світлі, яке вигідне Кремлю… Цими матеріалами Роман теж брав участь у цій інформаційній війні, яка триває у нас сьогодні проти російської агресії», – розповідає Олександр Харченко.

Росія небезпечна для українських журналістів, але вони потрібні Роману Сущенку – адвокат

Адвокат Романа Сущенка Фейгін закликає журналістів звертатись процесуально з проханням щодо інтерв’ю із затриманим. Хоча суди проходитимуть у закритому режимі, Марк Фейгін наголошує, що якомога більший публічний тиск може дати позитивний результат у справі. Проте, навіть для висвітлення процесу українським журналістам треба бути вкрай обережними із відвідуванням російської території. Зокрема, свої плани необхідно координувати із Міністерством закордонних справ.

Чим більше журналістської уваги, тим краще. Але питання безпеки – заручником може стати будь-яка людина незалежно від професії
Мар'яна Беца

«Чим більше журналістської уваги, тим краще. Але виникають два запитання: перш за все обов’язково треба мати акредитацію, друге питання безпеки. В нас теж була обов’язкова акредитація в МЗС для всіх журналістів, потім була скасована. В них для всіх журналістів, і є певний перелік країн, які вимагають такої акредитації. Питання безпеки – заручником може стати будь-яка людина незалежно від професії», – пояснює Мар’яна Беца, речниця МЗС.

Українського журналіста в Росії звинувачують у шпигунстві. Його адвокат каже, що матеріали справи засекречені, але запевняє, що вони не містять нічого суттєвого. Звинувачення базується на свідченнях друга Романа Сущенка, який виступає як свідок. Марк Фейгін припускає, що чоловіка змусили дати такі свідчення, адже спецслужби «розробляли» Романа з минулого року, виходячи з матеріалів справи.

Втім, у СІЗО «Лефортово» до журналіста ставляться ввічливо, катувань і тиску він не зазнавав, повідомляє адвокат. Лише протягом перших діб йому намагалися оформити «явку з повинною», яку Сущенко не підписав і вимагав зустрічі з українським консулом, якого спершу до затриманого не пускали.

Захист Сущенка веде переговори зі всіма сторонами, включаючи французьке посольство, і сподівається на обмін, як це відбулося за аналогічними справами українців раніше.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG