Доступність посилання

ТОП новини

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв Голодомору


Меморіал жертвам Голодомору у Вашингтоні
Меморіал жертвам Голодомору у Вашингтоні

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв Голодомору. У вікнах будинку посольства України у США запалили свічки в День пам’яті жертв голодоморів. Біля Меморіалу жертвам Голодомору у Вашингтоні 26 листопада посольство провело акцію пам’яті. Розпочався захід із спільної молитви, яку провели настоятелі українських церков американської столиці.

Посол України в США Валерій Чалий запалив символічну поминальну свічку, після чого учасники церемонії поклали снопки пшениці до Меморіалу. У своєму зверненні керівник української дипломатичної місії у США зазначив, що українці завжди повинні зберігати у своєму серці пам’ять про мільйони невинних жертв Голодомору. Він також наголосив чому важливо сьогодні проводити подібні жалобні заходи по всьому світу:

«Щоби загибель, а ми вже знаємо, що це цілеспрямований злочин проти людей, невинних людей, не залишився і надалі, як це було за радянських часів, дуже довго просто неоцінений належним чином світом і в Україні», – сказав Чалий.

Президент України Петро Порошенко закликав світ визнати влаштований штучний голод, який за оцінками забрав до 9-ти мільйонів життів, геноцидом українського народу. У своїй заяві, раніше цього місяця, уряд США заявив, що визнає факт організації голоду в Україні сталінським режимом, і назвав його однією з найжахливіших рукотворних трагедій в сучасній історії світу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG