Доступність посилання

ТОП новини

Конфлікт на Донбасі й окупація Криму тривають занадто довго – Джон Керрі


Джон Керрі

У Гамбурзі відбувається 23-тя зустріч Ради міністрів ОБСЄ, на якій зібралося близько 50 міністрів закордонних справ. Основними темами заходу стали конфлікти в Сирії та Україні.

Держсекретар США Джон Керрі виступив на відкритті конференції, звернувши увагу на конфлікти, що продовжуються в Україні.

«Насамперед, конфлікт на Донбасі й окупація Криму тривають занадто довго, і обернулись величезною людською ціною по обидва боки лінії зіткнення, – наголосив Керрі. – В інтересах усіх зацікавлених сторін – покласти край стражданням і безвиході, і саме тому Сполучені Штати продовжують підтримувати Францію і Німеччину в їхніх зусиллях як посередників у «нормандському форматі». Саме тому ми підтримуємо тристоронню контактну групу ОБСЄ, України та Росії. Саме тому ми відновлюємо наш заклик до повного виконання Мінських угод. І саме тому ми настільки цінуємо все, що робиться спеціальною спостережною місією ОБСЄ».

Керрі також підкреслив, що конфлікти в Україні не повинні відвертати уваги від необхідності проведення реформ.

«У той же час, ми не повинні допустити, щоб насильство й окупація, що тривають, затінили більш довгострокове завдання, що Україна вирішує: завдання побудови здорової демократії з дієздатними інститутами. І боротьба з корупцією, і реформи – це те, що народ України справедливо визнає як вирішальний бій. Ось на що вони підписалися, і їхня рішучість жити в демократичному суспільстві, регульованому принципом верховенства права, вимагає нашої підтримки», – констатував держсекретар США.

Джон Керрі також говорив про спільні з європейськими країнами цінності – віру в свободу і демократію, повагу до універсального людської гідності, які перебувають у центрі демократичних, успішних громад і залишаються найкращим рецептом для створення регіону ОБСЄ, якого всі прагнуть – мирного і такого, що процвітає.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG