Доступність посилання

22 Листопад 2017, Київ 17:47

НАТО і десант міністрів у Києві: парадна дипломатія та сигнал Москві


Військові армії США під час військового параду в День Незалежності України. Київ, 24 серпня 2017 року

У День Незалежності України по Хрещатику пройшли парадом не тільки українські військові, а й представники армій країн НАТО. А до Києва прибули міністри оборони різних західних країн, в тому числі міністр оборони Сполучених Штатів Джим Маттіс. Все це – на тлі зустрічі спецпредставника США Курта Волкера з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Як у результаті зміниться ситуація в зоні конфлікту і яких поступок від Росії вже найближчим часом чекають у Києві і у Вашингтоні – з’ясовували «Донбас.Реалії».

Союзники України надсилають сигнал підтримки Києву і попередження Москві. Більшість експертів, опитаних Радіо Свобода, впевнені щодо цього. На думку аналітиків, про це свідчить хода військових НАТО по Хрещатику поряд з ветеранами та учасниками бойових дій на Донбасі. А також присутність на урочистостях міністрів оборони з восьми країн і –особисто – голови Пентагону. Особливо помітний контраст із аналогічним парадом у Москві,

«Це чітко фіксує з одного боку міжнародну ізоляцію, в якій опинилася Росія. Хоча вона (ізоляція – ред.) не така жорстка, як ми би хотіли, але тим не менш, вона фіксує, що Україна має підтримку – не таку , як би ми хотіли, але вона чітко допомагає провести такий контраст», – зауважив аналітик Інституту світової політики Микола Белесков.

Можливість поставок летальної зброї активно розглядається – Маттіс

Росія не виконує Мінські угоди і намагається силою змінити кордони суверенної держави. Про це говорив міністр оборони США Джим Маттіс під час візиту в Україну. Голова Пентагону, якого ще називають «скаженим псом» за рішучі і часто різкі позиції, обіцяє підтримку. Він заявив про активне вивчення можливості надання Україні летальної зброї. Про те, що у Вашингтоні план поставки зброї Україні готовий, ще у липні цього року писало видання The Wall Street Journal. Але остаточне рішення ще не ухвалене.

Можливість поставок летальної зброї активно розглядається
Джим Маттіс

«Хочу зазначити, що можливість поставок летальної зброї активно розглядається. Я повернуся і вивчу актуальну ситуацію, а після цього зможу поінформувати держсекретаря і президента, в якому напрямку я рекомендував би рухатися», – заявив міністр оборони США Джим Маттіс.

Летальна зброя зараз в Україні проблем не вирішить ​– ​аналітик

Найбільш охоче Маттіс під час візиту до Києва говорив про реформи оборонної сфери. Нібито у Вашингтоні розуміють – під час війни змінюватися складно, але саме в таких умовах реформи можуть стати найуспішнішими.

На це звертає увагу й аналітик Київського інституту світової політики Микола Белесков. За словами експерта, летальна зброя зараз в Україні проблем не вирішить, натомість додасть головного болю.

Аналітик Київського інституту світової політики Микола Белесков
Аналітик Київського інституту світової політики Микола Белесков

У кращому випадку отримання кількох сотень протитанкових ракетних комплексів може мати невеликий позитивний ефект.
Микола Белесков

«У кращому випадку отримання цих кількох сотень протитанкових ракетних комплексів, так, найкращих у світі, – але воно може мати невеликий позитивний ефект. Тобто стабілізувати ситуацію на лінії розмежування, якщо Росія у процесі провокацій, у процесі порушення режиму припинення вогню використовує бронетехніку», – каже Микола Белесков.

Значного прогресу з боку Москви чекати не варто​ –​ Магда

Водночас напередодні підготовки до параду і десанту міністрів до Києва, 21 серпня в Мінську пройшли перші переговори спецпредставника Держдепартаменту США у справах України Курта Волкера і помічника президента Росії Владислава Суркова.

Спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер Курт Волкер під час перебування у прифронтовій Авдіївці, 23 липня 2017 року
Спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер Курт Волкер під час перебування у прифронтовій Авдіївці, 23 липня 2017 року

Зустріч була закрита та, ймовірно, несла ознайомчий характер. Значного прогресу з боку Москви чекати не варто, каже політичний експерт Євген Магда. Максимум – замороження конфлікту.

​«Тобто, в максимальному зниженні кількості втрат серед мирних жителів і серед українських військових. Тому що на сьогоднішній момент це має найбільш принципове значення», – каже Євген Магда.

Переговори Волкера і Суркова: буде продовження ​

Військовий конфлікт зайшов занадто далеко, тож вирішити його швидко вже не вийде. У Росії наближаються президентський вибори, а це не найкращий момент для визнання поразки у війні з Україною, розповідає аналітик. Крім того, у цьому питанні є більш ​«довгограючий» фактор, каже Магда.

Євген Магда, політичний експерт
Євген Магда, політичний експерт

«Піти з Донбасу – а куди діти десятки тисяч людей, озброєних, з досвідом бойових дій... пустити їх назад в Росію, туди, ближче до Чечні, Дагестану? Пустити на південь Росії? Для Росії, мені здається, це самогубство», – зауважує Євген Магда.

Волкер і Сурков домовилися незабаром зустрітися ще раз. Погодившись, що мирний процес має рухатися швидше.

ПОВНИЙ ВИПУСК ПРОГРАМИ «ДОНБАС.РЕАЛІЇ»:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG