Доступність посилання

ТОП новини

Представники поліції, спецслужб та юристи дискутували в Берліні про те, як найкраще діяти проти бандитів з Росії, Білорусі чи України


Представники поліції, спецслужб та юристи дискутували в Берліні про те, як найкраще діяти проти бандитів з Росії, Білорусі чи України

Берлін, 22 травня 2001 - Голова профспілок німецької поліції Конрад Фрайберґ піддав різкій критиці, насамперед, політиків. За його словами, у той час, як організована злочинність з країн східної Європи дедалі більше зміцнює свої позиції у західній Європі, політики поводяться так, ніби нічого не трапилося. Внаслідок цього, правоохоронні органи опинилися обмеженими в своїх діях. Якщо тут нічого не змінити, тоді при запланованому розширенні Європейського союзу на схід не уникнути повного фіаско у сфері безпеки,- спроґнозував Конрад Фрайберґ, промовляючи перед учасниками берлінського форуму. Він закликав політиків більш послідовно вимагати від країн-кандидатів на вступ до ЄС виконання необхідних критеріїв та стандартів.

Конрад Фрайбеґ вважає, що слід було б, наприклад, допомогти Польщі, яка безпосередньо межує з Україною, не лише організувати підготовку поліцейських за німецькими стандартами, але й надати фінансову підтримку, аби польські поліцейські отримували таку саму зарплату, як їхні німецькі колеги. Якщо зарплатня поліцейського є меншою за заробіток польської прибиральниці, яка працює в Німеччині, то не слід дивуватися, що в східноєвропейських правоохоронних органах корупція є дуже поширена,- зауважив голова профспілок німецької поліції. Міністерство внутрішніх справ Німеччини, однак, відкидає твердження про те, що Західна Європа перетворилася на ельдорадо для злочинців з Росії, Білорусі, України.

Парламентський держсекретар Рудольф Керпер звернув увагу на те, що в минулі роки було підписано чимало двосторонніх угод, які покликані полегшити співпрацю між німецькими поліцейськими та правоохоронними органами в країнах Східної Європи в боротьбі з організованою злочинністю. Але, як зауважив голова європейського об’єднання поліцейських профспілок Герман Лутс, адміністративні труктури в східній Європі нерідко є тотально корумпованими. За його словами, між німецькими, польськими або українськими слідчими практично немає інформаційного обміну, оскільки ніхто не може сказати, де зрештою може опинитися надана інформація. Герман Лутс згадав з цього приводу фотографії, на яких можна побачити провідних російських політиків поруч з людьми, які перебувають у розшуку в Німеччині.

Журналіст Юрген Родт, який нещодавно опублікував книгу про відомого українського підприємця Вадима Рабіновича, зауважив, що в Росії та Україні економічна злочинність відбувається на найвищому рівні. Його слова підтвердив і Конрад Фрайберґ. Він повідомив, що на Заході відмивають сотні мільярдів доларів, які потім знову повертаються до Росії чи України. Потім ці гроші частково використовують для фінансування передвиборчих кампаній політичних партій. Юрген Родт та Конрад Фрайберґ висловили стурбованість у зв’язку з тим, що організована злочинність останнім часом робить гроші не лише на торгівлі людьми, наркобізнесі або проституції. Мафія активно діє також на енергетичному ринку,- наголосив Юрген Родт.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG