Доступність посилання

ТОП новини

Кадрова Криза у кримському парламенті


Кадрова Криза у кримському парламенті

Симферополь, 30 травня 2001 - Кримський парламент переживає чергову кризу, цього разу – ще й кадрову. Точніше, кадрові проблеми у Верховній Раді Криму виникли внаслідок політичної кризи, яка триває тут з минулого року.

У вівторок прес-служба кримського уряду повідомила, що прем’єр-міністр автономії Сергій Куницин своїм розпорядженням призначив новим керівником Кримського республіканського центру зайнятості населення Людмилу Золотову. Здавалося б, звичайне кадрове призначення, причому, на далеко не впливову посаду в ієрархії урядової номенклатури. Однак, політична важливість цієї події полягає в тому, що пані Золотова перебувала в лавах політичних опонентів Сергія Куницина і до останнього часу очолювала Постійну комісію Верховної Ради Криму з фінансово-бюджетних питань.

Тепер вона мусить покинути цю посаду і цим дає привід антиграчевій парламентській більшості снову поставити питання про кадрові зміни у Президії місцевого парламенту. Досі голова Верховної Ради автономії Леонід Грач у категоричній формі відкидав будь-які кадрові претензії опозиціонерів. Однак, прихильники Сергія Куницина не покидають свого, діючи не революційним, а еволюційним шляхом. Пані Золотова – не перша й, очевидно, не остання представниця антиурядових сил у кримському парламенті, яка перейшла у стан колишніх політичних опонентів. Найбільш відомі з таких діячів – виконувач обов’язки віце-прем’єра місцевого уряду Олександр Рябков і глава райдержадміністрації Ленінського району Анатолій Гриценко, які ще не так давно в різній мірі різко критикували Сергія Куницина.

Ще один з методів політичного тиску на лівих у керівництві парламенту автономії полягає в тому, що всі члени більшості написали заяви про вихід із Постійних комісій, які контролюються комуністами. Таким чином, зараз, згідно з регламентом, щонайменше три комісії не мають кворуму, а тому легітимність трьох членів Президії – під великим знаком запитання. Як заявив нещодавно координатор парламентської більшості Василь Кисельов, спікер втратив контроль над Верховною Радою Криму, незабаром він втратить і Президію. Якщо, звичайно, не погодиться на переговори з політичними опонентами. А поки криза в парламенті автономії триває.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG