Доступність посилання

ТОП новини

Огляд української преси


Огляд української преси

Київ, 25 липня 2001 - Громадяни України складають найчисельнішу групу прохачів на місце проживання у Чехії. За кількістю вони випередили навіть мігрантів з Афганістану, котрі ще два роки тому були першими у цьому списку. Українці складають майже 25% серед біженців із 67 країн, що прибули до цієї центральноєвропейської держави.

Про це сьогодні розповідає газета “Вечірні вісті” .

Газета також розповідає, що кілька народних депутатів України направили запит президентові держави “Про перевірку діяльності Державного управління справами за період з 1999 по 2001 роки і правомірності, ефективної передачі йому в управління 86 господарських об”єктів державної власності. Парламентарії переконані, що глава держави повинен звільнити з посади керівника Державного управління справами Юрія Дагаєва, який вважається людиною, близькою до екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

За даними запиту, в управління цього відомства було передано низку столичних готелів, 25 санаторіїв, два лісництва, Кримський державний заповідник, ресторан “Антей” в аеропорту Бориспіль, а також Житомирський лікеро-горілчаний завод та майно Київського річкового порту. Це відомство веде діяльність за своїми власними законами, а не законами України”, - наголошується в запиті.

Учора розпочався візит до Києва радника президента США з національної безпеки Кондоліззи Райс. Цьому візитові українська преса приділяє неабияку увагу, адже, як зауважує кореспондент газети “День”, українсько-американські відносини сьогодні переживають своєрідний момент непевності. “І не останню роль в цьому відіграв так званий “касетний скандал”, який не покращив і без того настороженого ставлення Заходу до України”, - йдеться в газеті.

А тому, як наголошує вже дописувач газети “Україна молода”, “нині є шанс для української дипломатії змінити, наскільки це можливо, ставлення американської політичної еліти до України, бодай, в плані стратегічного партнерства. Це є можливим тому, що президент США не приховує своєї певної залежності від Райс, яка є одним із найвпливовіших експертів з питань зовнішньої політики в оточенні президента Буша-молодшого.”

Ще однією темою, яка перебуває в центрі уваги сьогднішньої преси – це справа Павла Лазаренка. Як повідомляють на перших шпальтах газети “Правда України” та “Україна молода” Павлові Івановичу висунуті нові звинувачення в шахрайстві з використанням електронних засобів комунікації. Нещодавно прокуратурою Північного округу Каліфорнії виявлено інформацію про банківські операції, у ході яких було переведено до США понад 100 млн. доларів. Загалом же, в офіційному обвинуваченні проти Лазаренка є 53 пункти, згідно з якими колишній прем”єр міг переправити з України 320 млн.дол.

Втім, як наголошує кореспондент “Правди України” в статті “Не лише бідність – не порок, але й заможність також”, не потрібно заздрити заможнім людям. “Адже світовий досвід засвідчує, що кожна країна, котра живе за ринковими законами, стає багатою передусім за рахунок своїх громадян. А в Україні чомусь заможніх людей не надто люблять. Це можна пояснити давньою традицією, комуністичним вихованням, а також особливостями формування ринку в Україні, коли нечесними шляхами, передусім, збагачується криміналітет,” – робить висновок автор.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG