Доступність посилання

ТОП новини

Чи відбудеться судовий процес у справі членів УНА-УНСО?


Чи відбудеться судовий процес у справі членів УНА-УНСО?

Львів, 21 вересня 2001 - 9 березня нинішнього року у столиці, після сутичок, які сталися між правоохоронцями і представниками опозиції, було зарештовано 16 членів УНА – УНСО. В ув’язненні опинився і лідер організації Андрій Шкіль. Третього жовтня має розпочатися слухання їхньої справи у Старокиївському суді столиці. Та чи відбудеться судовий процес?

У справі членів УНА-УНСО проходить 300 свідків. Сама справа вже розрослася до 70 томів. Зауважу, що під час подій 9 березня у Києві ніхто не загинув, нікого не було покалічено. Як стало відомо, слухання справи має розпочатися 3 жовтня у Старокиївському суді столиці. Дружина Андрія Шкіля Зоряна розповіла, що ніхто із суддів довго не хотів братися за так звану справу унсовців. Адже довести склад злочину на цьому процесі буде надзвичайно важко. А ось посадити хлопців, як би це цинічно не звучало, хтось таки мусить. Адже президент Л. Кучма якось заявив: мовляв, вони, себто унсовці, будуть сидіти. Зоряна Шкіль зазначила, що сутички у столиці відбулися 9 березня, а ось кримінальна справа справа щодо членів УНА-УНСО, згідно з документами, була порушена чомусь ще 7 березня. Слідство стосовно 16 осіб було проведено у рекордно короткий термін - упродовж 5 місяців. Потім півмісяця справа пролежала у міському суді Києва. Адвокату Андрія Шкіля стало відомо, що 3 жовтня місцевий суд Старокиївського району поверне її на додаткове розслідування. Суддя вимагатиме, щоб слідчі СБУ перекваліфікували справу відповідно до нового кримінального кодексу України.

Якщо у жовтні цей судовий процес так і не розпочнеться, то заарештовані члени національної асамблеї погрожують вдатися до бунту і голодування.

Востаннє Зоряна Шкіль мала побачення із своїм чоловіком місяць тому. Тоді працівники СБУ залишили їх наодинці лише на 5 хвилин. Розповідає Зоряна Шкіль:

“Андрій переконаний , що його і всіх ув”язнених засудять. Те, що в Україні немає справедливих судів, він відчув на собі. Жодних доказів щодо скоєння унсовцями злочинів немає. Це стало причиною того, що справа поневірялася впродовж довшого часу по судах. Вона не те що шилася білими нитками, вона збивалася великими цвяхами. Я впевнена, що судове рішення буде ухвалене згідно із замовленням. Точнісінько так, як це було зроблено, коли унсовці оскаржували в суді санкції на арешт. Доказів не було, однак Андрія залишили за гратами.”

Зазначимо, що жоден з народних депутатів так і не зацікавився справою заарештованих унсовців. Очевидно, нині вони більше переймаються передвиборчим марафоном, аніж долею 16 молодих людей. По суті, сьогодні ув”язнені унсовці позбавлені і правового захисту. Адже їхні інтереси перед правосуддям захищають лише троє адвокатів. Однак, не зважаючи ні на що, члени УНА -УНСО хочуть, щоб судовий процес розпочався якнайшвидше.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG