Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі розпочалася реалізація спільного проекту зі створення в Одесі Центру міських технологій


В Одесі розпочалася реалізація спільного проекту зі створення в Одесі Центру міських технологій

Одеса, 14 вересня 2001 - З січня поточного року в Одесі, в рамках партнерської співпраці між Одеським міськвиконкомом, магістратом міста Відень та румунським містечком Галац, розпочалася реалізація спільного проекту зі створення в Одесі Центру міських технологій. На його базі нині працює семінар. Сторони розраховують розробити спільні проекти за якими у майбутньому будуть ухвалені конкретні програми.

Передбачається що співпраця торкатиметься найбільш злободенних для Одеси проблем, зокрема, покращення екологічної ситуації, тепло та енергоспоживання.

Одеса стала єдиним містом, яке одержало перемогу у спеціальному конкурсі і отримало підтримку Євро комісії.

Хоча, говорити про глобальні здобутки Центру міських технологій, нині не наважуються навіть ті хто його створював. Чимало проектів мають перспективний характер. Мова йде про проекти у галузях покращення екологічної ситуації у прибережній зоні Одеси, розвитку туристичного потенціалу, підтримки чи реконструкції архітектурного фонду міста Одеса.

Більш реальним нині є хіба-що проект співпраці з Віденським технологічним університетом. В Одесі перебуває група студентів вищезгаданого вищого навчального закладу. Вони вивчають ситуацію, яка склалася у галузі енергозбереження та міського планування.

Одним з найбільш актуальних і одночасно складних для Одеси питань є проблема територіального розвитку. Приміром, центр міста, який будувався майже одночасно, потребує реконструкції. У найбільш заселених районах необхідний розвиток інфраструктури.

Учасники семінару висловили думку про те, що Одесі необхідно мати більше удосконалений план розбудови і тут місту на березі Чорного моря знадобиться досвід найближчого сусіда – Румунії. Як відомо, Румунія нині є одним з лідерів країн Центральної та Східної Європи у галузі створення бази регіонального, територіального, міського розвитку.

Центр міських технологій в Одесі нині є пілотним проектом. Власну актуальність йому ще слід буде довести. Але, у разі успішної діяльності, на прикладі Одеси будуть навчатися колеги з Центральної та Західної Європи.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG