Доступність посилання

ТОП новини

Що радить мусульманин-литовець президентові США


Що радить мусульманин-литовець президентові США

Вільнюс, 28 вересня 2001 — Уряд Литви в середу видав довгострочний дипломатичний дозвіл для літаків США перелітати повітряний простір країни підчас виконування атак проти терористів.

"Надаючи літакам США дозвіл користати з повітряного простору, Литва демонструє свою політичну волю і поводиться як вірний союзник НАТО і США", висловився в четвер віце-міністр закордонних справ, головний координатор інтеграції Литви в НАТО Гєдрюс Чекуоліс після зустрічі з американським аташе оборони в Литві Альбертом Закором. За словами Чекуоліса, Литва підтримуватиме дії США і НАТО до закінчення антитерористичної кампанії.

США отримали дозвіл користатися аеропортом Зокняй поблизу міста Шяуляй. Оцей колишній аеродром радянських військово-повітряних сил може приймати літаки будь-якого типу. Як висловився командуючий литовськими військово-повітряними силами полковник Едвардас Мажейкіс, дозвіл чинний як для воєнно-транспортних, так і для бойових літаків США.

На зустрічі підчас форуму бізнеса країн Балтії в Ризі прем'єр-міністри Литви, Латвії та Естонії - Альгірдас Бразаускас, Андріс Берзіньш і Март Лаар - в п'ятницю обміркували стан, який склався в світі після терористичних випадів 11 серпня в США.

Одною з тем, які обмірковуються в литовському суспільстві і в пресі – це різниця поміж терористами та ісламом. Часопис "Respublika" в п'ятницю надрукував статтю під назвою: "Афганці з Йонави не пішли би на джихад, бо той не був би священним". Вісімнадцятирічна Вахіда Камахваль і двадцятишестирічний Гулям Рабані, афганські біженці, в місті Йонава в Литві створили родину, мають семимісячного сина Раміна і, в разі отримання статусу біженців, бажали б залишитися в Литві. Гулям Рабані через війну не зміг закінчити в Кабулі медичний інститут. Він залишив Афганістан в 1996 році, коли Талібан взяв столицю.

А мусульманин-литовець з Вільнюса Абдурахман, який лише кілька років тому після довгих філософічних пошуків став мусульманином, а його справжнє ім'я є Лінас Кондратас, дає президентові США пораду, як боротися проти ісламського тероризму. В електронному листі під назвою "Якщо я був би Бушем", якого я одержав як передплатник інтернетної дискусийної групи "islamas@yahoogroups.com", Абдурахман-Лінас висловлює погляд, що воювати тепер проти Афганістану було би подібно до боротьби лише з метастазами рака. Мовляв, сперше треба ліквідувати осередки ісламської секти вахабітів у Саудівсьскій Аравії, також треба би виоперувати іншу пухлину – радикальний арабський націоналізм в Сірії та Іраку. Після подібної операції оці країни видужили би, і також їх сусіди (Індія, Таджикистан, Узбекистан) могли би перевести дух.

Взагалі, вважає литовський мусульманин Абдурахман-Лінас, в мусульманському світі немає порядку, всілякі групи півдурнів інтерпретують Коран, як вони визнають за добре. Тому треба би відновити обмежений халіфат, на думку неофіта-мусульманина Абдурахмана-Лінаса.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG