Доступність посилання

ТОП новини

Президент Буш відбув на саміт Форуму Азійсько-тихоокеанської економічної співпраці


Президент Буш відбув на саміт Форуму Азійсько-тихоокеанської економічної співпраці

Вашінгтон, 17 жовтеня 2001 - Президент Сполучених Штатів Джордж Буш 17-го жовтня відбув на саміт лідерів країн Азійсько-тихоокеанського регіону у Шанхаї. Під час цієї поїздки він продовжуватиме керувати кампанією проти міжнародного тероризму – заявив представник Білого дому. Попри економічні й торговельні справи на саміті буде обговорено й питання боротьби з тероризмом.

На самміті економічної співпраці лідерів 21 країни азійсько-тихоокеанського регіону на порядку денному будуть як питання торгівлі так і тероризму. Це буде перша, що правда скорочена із планованих 12-ти до 4 днів, поїздка президента Джорджа Буша за кордон після терористичних актів на Нью-Йорк та Вашингтон 11-го вересня, в результаті яких Сполучені Штати оголосили міжнародну кампанію боротьби з тероризмом. Радник з питань національної безпеки США Кондолісса Райс заявила:

“Президент уважає важливим, про що він вже сказав американському народові, що слід продовжувати вести справи, які Америку роблять сильною й на його думку адміністрація повинна зміцнювати взаємини з її союзниками, продовжувати працювати над глобальними економічними питаннями, продовжувати розбудову протитерористичної коаліції. В цьому дусі проходитимуть його зустрічі на самміті в Шанхаї”.

Кондолісса Райс зазначила також, що президент Буш обговорить із деякими лідерами також справу можливої пристуності на їх території поплічників Усама бін Ладена лідера терористичної мережі Аль Каеда, яку звинувачено у скоєні терактів на терориторії США в результаті яких загинуло понад пять тисяч осіб. Речник Білого дому Арі Флайшер зазначив, що під час саміту буде обговорено й справу майбутнього Афганістану, де зараз Сплучені Штати проводять військові операції скеровані проти терористів Аль Каеди та режиму Талібану, що їм дає притулок. Водночас США проводять гуманітарні акції допомоги афганському населенню й передусім біженцям. Арі Флайшер вказав на те, що президент Буш продовжуватиме керувати кампанією боротьби з тероризмом:

“Президент має абсолютне довір’я до спроможності спеціальних служб постійно гарантувати безпеку. Взявши до увагу існуючі системи зв’язку президент матиме можливість бути в контакті з відповідальними з різних питань й матиме можливість керувати справами під час поїздки так само як з Білого дому” - запевнив речник Білого дому.

Під час азійсько-тихоокеанського форуму президент Буш проведе низку двосторонніх зустрічей передусім з лідерами Росії, КНР та Індонезії:

“Я неможу дочекатися зустрічі з моїм другом Владіміром Путіним у Шанхаї і наново заявити, що Холодна війна за нами, з нею покінчено. Перед нами нові загрози, найкращим прикладом чого є терористичні акти проти Америки 11-го вересня” - заявив президент Буш й додав, що він має намір обговорити справу ракетної оборони, щоб недопустити до того, щоб терористи та країни, які їм дають притулок спромглися виготовити зброю масового знищення й наносити ракетні удари. Буш однак не дав прямої відповіді, чи Вашингтон односторонньо відмовиться від радянсько-американського договору ПРО з 72-го року, положення якого стоять на перешкоді розгортання національної ракетної оборони. Адміністрація США визнає, що також і Росія була жертвою тероризму, проте Державний департамент днями наголосив на тому, що не змінено політики щодо Чечні. Згідно з повідомленнями Форум Азійсько-тихоокеанської економічної співпраці підготовляє документ, в якому теракти проти Сполучених Штатів 11-го вресня схарактеризовано як “напад на візію Форуму вільних, відкритих й процвітаючих економік та як велику згарозу для миру, добробуту та безпеки усіх народів, усіх віровизнань та кожній державі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG