Доступність посилання

ТОП новини

Річниця більшовицького заколоту в Одесі


Річниця більшовицького заколоту в Одесі

Одеса, 7 листопада 2001 - Близько тисячі пенсіонерів, незважаючи на погану погоду, вшанували в Одесі річницю Жовтневого Заколоту. На мітингу лунали заклики підтримати на майбутніх виборах саме Компартію та близькі до неї політичні сили.

Вранці активісти КПУ, ПСПУ, Союзу робітників організували демонстрацію центральними вулицями міста та під червоними прапорами СРСР. Її учасники пройшли до єдиного в місті пам’ятника лідеру більшовиків Володимиру Леніну.

Цей пам’ятник дотепер стоїть в Одесі саме завдяки зусиллям нинішнього міського голови Одеси Руслана Боделана. На своїй попередній посаді губернатора Одещини Він різко негативно поставився до ідеї знесення подібного “пам’ятника архітектури”. Щоправда, таких рішучих кроків на захист українських національних пам”яток Руслан Боделан не робив. Саме зусиллями його адміністрації в Одесі зник провулок названий на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича, знищено пом”ятну дошку на честь вояків УНР які боролися проти більшовицької навали у причорноморському місті.

Тим часом, біля пам’ятника Леніну в Одесі комуністи та їхні прихильники організували мітинг. Тут лунали заклики до відновлення СРСР, критика на адресу Президента та Уряду.

Відповідного змісту була і ухвалена на мітингу резолюція.

07 листопада представники національно-патріотичних організацій Одеси та Миколаєва вшановували пам’ять жертв комуністичних репресій.

За словами Голови Одеської обласної організації Українського Народного Руху Віктора Цимбалюка:

“Я в цей день згадую історію знищення виробничих сил суспільства, розруху на селі, голодомори і концтабори, про які сьогодні знають навіть малюки. Але, мене дивує інше.

Дивує те, наскільки глибоко ця комуністична пропаганда засіла сьогодні. В Одесі погана погода, але приблизно 800 осіб йшли з гаслами, закликаючи нас у минуле, знову до концтаборів.

Я порівняв колону комуністів з колоною національних демократів 24 серпня в День незалежності.

Тоді міліція поводила себе напружено, навіть трохи вороже супроводжувала нашу колону.

Сьогодні ж міліція колону комуністів обслуговувала автомашинами, гучномовцями, допомагала руху колони.

Я бачу, що влада, і на сьогоднішній день, трохи підігрує комуністам для того щоби на фоні небезпеки комуністичного реваншу міцніше зберігати свої посади”.

Мітинг комуністів проведено 7 листопада так само у центрі Миколаєва. На цей захід зібралося близько 200 людей похилого віку.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG