Доступність посилання

ТОП новини

У Симферополі розпочав роботу Курултай кримськотатарського народу


У Симферополі розпочав роботу Курултай кримськотатарського народу

Симферополь, 9 листопада 2001 - У п’ятницю в Симферополі розпочав свою роботу 4-й Курултай – загальнонаціональний з’їзд кримськотатарського народу. Він триватиме три дні і під час його роботи буде обрано новий Меджліс – представницький орган кримських татар.

Загальнонаціональний з’їзд кримськотатарського народу, який має назву Курултай, скликається уже вчетверте. Делегати першого – у 1917 році були розстріляні комуністами. Другий і третій Курултай відбувся, відповідно, у 1991 та 96 роках, і тоді комуністи виступали лише політичними опонентами делегатам національного з’їзду кримських татар. А на четвертий Курултай вперше ступила нога нинішнього комуніста – сюди прийшов віце-прем’єр кримського уряду Володимир Казарін – один з найближчих соратників Леоніда Грача, правда, слова йому не надали.

Привітання делегатам Курултаю надіслав Президент України Леонід Кучмі, а також посол США в Україні Карлос Паскуаль. Глава держави, зокрема, відзначив, що завдяки толерантності кримськотатарського народу, його налаштованності на конструктивну співпрацю з органами влади, процеси репатріації та облаштування кримських татар проходять в умовах етнополітичної стабільності в Криму, гармонізації міжнаціональних стосунків.

Карлос Паскуаль у своєму листі привітав зусилля кримськотатарської громади розвивати свої інститути на землі предків у спосіб, який відображає її прагнення до демократії. Посол також подякував за співчуття і розуміння, висловлені після 11 вересня як лідерами, так і простими представниками кримськотатарського народу.

У перший день роботи Курултаю делегати сформували його порядок денний, де найголовнішим визначили питання “Про вибори народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Криму і місцевих рад”. Спеціально для участі в його обговоренні на з’їзд прибув один з лідерів блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” голова давнього політичного союзника Міджлісу – Народного Руху України Геннадій Удовенко. Після цього планується переобрання членів Меджлісу та його голови. Про майбутній представницький орган кримських татар каже нинішній і багатолітній лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв:

– 75% делегатів Курултаю – це нові люди. Справді, є різні настрої, представлено досить широкий спектр думок, але, я думаю, що у будь-якому випадку, Курултай та обраний ним Меджліс збереже всі основні принципи кримськотатарського національного руху. У першу чергу, це – принцип ненасилля. Політичні, соціальні, культурні і мовні наші інтереси – ми завжди захищатимемо демократичними, мирними методами, - це був Мустафа Джемілєв. Курултай закінчить свою роботу у неділю.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG