Доступність посилання

ТОП новини

Анатолій Кінах атакує Віктора Ющенка, готуючи тили до виборів


Анатолій Кінах атакує Віктора Ющенка, готуючи тили до виборів

Київ, 16 листопада 2001 – Прем’єр-міністр Анатолій Кінах звинуватив попередній уряд в ухваленні рішення, яке не відповідає національним інтересам України. Таким, на думку нинішнього керівника Кабінету міністрів, є зобов’язання щодо підвищення тарифів на електроенергію для приватизованих обленерго. Ця заява прем’єр-міністра прозвучала на тлі розгортання у політичних колах критики дій Віктора Ющенка.

Упродовж останнього тижня Анатолій Кінах двічі публічно вдавався до критичних випадів проти Віктора Ющенка. 11 листопада в ефірі телеканалу ICTV прем’єр висловив своє невдоволення візитом лідера “Нашої України” до Сполучених Штатів Америки. Вірніше, Анатолій Кирилович, який відвідав капітолійські пагорби за кілька днів до Ющенка, зауважив: поїздка Віктора Андрійовича була не належним чином організована. Це, за його словами, завадило Ющенкові виконати надзвичайне доручення – передати послання Леоніда Кучми президентові США Джорджеві Бушеві та віце-президентові Чейні. При цьому Кінах згадав про честь та гідність держави. Чому своє послання Леонід Данилович передав до Вашингтона Ющенком, а не ним, прем’єр прокоментував достатньо просто: мовляв, президентові вирішувати, хто виконуватиме його доручення.

Політолог Володимир Полохало ці закиди Кінаха на адресу Ющенка пов’язує перш за все з наступними і парламентськими, і президентськими виборами.

Тим часом 12 листопада Анатолій Кінах заявив, що при формуванні умов під час приватизації першої групи обленерго уряд Ющенка зробив крок, який не відповідає об’єктивним економічним законам, інтересам української економіки та суспільства. У цьому разі прем’єр мав на увазі зобов’язання попереднього Кабінету міністрів щодо підвищення тарифів на електроенергію, на виконанні яких нині наполягає Світовий банк. До слова, ці дії уряду Ющенка Віктор Медведчук охарактеризував як злочинні.

Ці заяви прем’єра та першого віце-спікера парламенту директор енергетичних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова Володимир Саприкін оцінює перш за все як політичні, аніж такі, що мають під собою справді економічне підґрунтя.

Схоже, що на тлі прогнозованого експертами зниження темпів економічного зростання в Україні, непорозумінь уряду і парламенту та розпочатої передвиборчої кампанії до Верховної Ради Кінах шукає собі політичне алібі. Він усвідомлює, що очолюваний ним уряд “приречений”. Однак спосіб, у який прем’єр намагається продовжити його “життя”, – за рахунок звинувачень свого попередника – навряд чи можна виправдати.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG