Доступність посилання

15 Грудень 2017, Київ 10:37

Перенесення бюджету–2002 на повторне друге читання: що це означає для регіонів?


Перенесення бюджету–2002 на повторне друге читання: що це означає для регіонів?

Київ, 30 листопада 2001 - Засідання Верховної Ради у четвер, 29 листопада, із розгляду законопроекту про державний бюджет-2002 яскраво засвідчило - бюджетні колізії ще тільки-но починаються. І вельми сумнівно, щоб головний фінансовий документ країни був ухвалений ще цього року.

Що означає перенесення розгляду бюджету-2002 на повторне друге читання для регіонів України?

Здається, напередодні розгляду бюджету депутати запропонували один із найкращих варіантів послідовного ухвалення - це ухвалення постатейне. Однак перша і головна стаття бюджету про видаткову та доходну частини почала пробуксовувати. Причина полягає у тім, що уряд вдався до суттєвих скорочень видатків на соціальну сферу. Приміром, на фінансування заробітної плати учителям, медикам, на чорнобильські потреби, дорожнє будівництво і таке інше. До такого іншого, яке зовсім не є другорядним, належить і фінансування регіонів України. Бюджетний парламентський комітет виділив додаткові дотації регіонам півтора мільярди гривень. Тоді як уряд 22 мільйони. Причому і одні , і другі пояснюють, що виходили із реалістичних показників. За словами Голови бюджетного комітету Олександра Турчинова, ані півтора мільярди, ані тим паче 22 мільйони не забезпечать потреб регіональних бюджетів. Хоча півтора мільярди, які вибили регіонам депутати, це уже якийсь мінімум.

А поки немає бюджету-2002, ухваленому у другому читанні, регіони не знають, які дотації будуть їм виділені. Отже, вони не можуть визначити загальну суму своїх бюджетів. І опиняються по суті перед ручним управлінням коштів.

Щоправда, нині відбуваються і відбуватимуться політичні консультації керівників фракцій із прем’єр-Міністром та Президентом на предмет бюджетного компромісу. На час підготовки цього матеріалу сесія ухвалила рішення ,що у повторному другому читанні бюджет розглядатиметься 6 грудня у пленарному режимі. Є приписка – із можливістю ухвалення рішення. Тоді–то і стане відома бюджетна доля регіонів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG