Доступність посилання

ТОП новини

Відеострічка з виступом Бін Лядена


Відеострічка з виступом Бін Лядена

Прага, 11 грудня 2001 – Адміністрація США має намір удоступнити для засобів інформації відеострічку, виявлену в одному із приватних будинків у Джелалабаді після капітуляції підрозділів талібану. Знятий на стрічку виступ Бін Лядена підтверджує його пряму відповідальність за терористичні акти в Нью-Йорку і Вашінгтоні 11 вересня. Перед мікрофоном Василь Дарчук.

Аматорська 40-хвилинна відеострічка представляє вечерю Бін Лядена та інших лідерів Аль-Кайди, присвячену ювілеєві одного із старших мулл талібану. Зустріч знято після здійснення терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні, унаслідок яких загинуло до п’яти тисяч людей. Бін Ляден дискутує з учасниками вечері перебіг акції. За його словами, Могаммед Атта був відповідальний за захоплення літаків і деякі із «братів» (тобто терористів, що здійснювати операцію), за словами Бін Лядена, до останнього моменту не знали характеру свого завдання. Вони довідалися про цілі своїх терориситних атак лише на бортах уже захоплених літаків.

Прижартовуючи, Бін Ляден розповів – як він і його пресовий помічник довідалися про успішні терористичні акти вже після їхнього здійснення. Бін Ляден подякував аллахові за те, що обидва хмарочоси Світового торговельного центру в Нью-Йорку цілком завалилися. За словами Бін Лядена, він очікував лише часткового зруйнування будинків.

Після технічного огляду фахівці підтвердили, що відеофільм справжній і жодних підробок не містить. Тим часом офіційні особи США ствердили, що стрічка із записом розмови Бін Лдяена з його помічниками без сумніву доводить його участь у терористичних актах у США і його вину за ці акти.

Після перегляду фрагментів відеострічки президент США Буш підтвердив свою рішучість зробити все, щоб покарати Бін Лядена і організацію Аль-Кайда. Усі, хто перегляне цю стрічку, каже Буш, усвідомлять, що він (тобто Бін Ляден) не лише винен у неймовірному убивстві, він не ні має сумління, ні душі і що він представляє найгірше зло цивілізації. Поки що в адміністрації США тривають дискусії – коли і в якій формі удоступнити відеострічку засобам інформації, у формі окремих найяскравіших фрагментів, які доказують вину Бін Лядена, чи цілий фільм з несуттєвими елементами на честь старого мулли. Деякі з офіційних осіб побоюються критики з боку мусульманських країн. Невирішено також справи – чи демонструвати стрічку з титровими написами під зображенням, чи в супроводі дикторського перекладу. До цього слід додати, що у вівторок лідери терористичної організації Аль-Кайди в гірському районі Тора-Бора на сході Афганістану заявили про готовність розпочати із антиталібанськими силами переговори про умови капітуляції. Поки що неясно – чи всі бойовики Аль-Кайди готові здатися і чи перебуває ще Бін Ляден серед оточених загонів Аль-Кайди, чи встиг утекти до Пакистанустану або іншої мусульманської країни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG