Доступність посилання

ТОП новини

«Надзвичайно непопулярний та скормумпований президент України Леонід Кучма намагатиметься зробити все, щоб ворожа до нього більшість не виграла парламентські вибори у березні наступного року»


«Надзвичайно непопулярний та скормумпований президент України Леонід Кучма намагатиметься зробити все, щоб ворожа до нього більшість не виграла парламентські вибори у березні наступного року»

Прага, 25 грудня 2001 ― В протилежному випадку йому загрожує імпічмент. Для країни це означатиме мінімальний поступ у реформах енергетичного сектора та скасуванні пільг для вибраних галузей промисловості. Такий прогноз щодо України дає британська аналітична компанія Economist Intelligence Unit.

До середини наступного року політичні маневри, пов’язані із березневими парламентськими виборами, будуть головним заняттям українських політиків, прогнозує компанія Economist Intelligence Unit. Аналітики компанії, котра входить до групи впливового британського часопису Economist, і є провідним аналітичним центром у світі, вважають, що навряд чи анти-президентським силам вдасться створити в парламенті стійку більшість, але тим не менше, позиція президента буде вкрай слабкою до наступних президентських виборів, і він намагатиметься зробити все, аби утриматися у кріслі.

Влада Леоніда Кучми, як зауважють биртанські експерти, досі утримувалася на його вмінні балансувати між різними політичними силами всередині країни, але оскільки у президента відсутні чіткі праґматичні цілі, його політичні маневри означатимуть зменшення ефективності влади та гальмування політичних реформ. На думку британських аналітиків, по допомогу Кучма і надалі звертатиметься до Росії і намагатиметься шантажувати зв’язками з Москвою європейських політиків, які його не виносять.

Щодо економіки, то ані нинішній уряд, ані його наступники, що прийдуть до влади після виборів 2002 року, не зможуть сильно зіпсувати реформи проведені попереднім урядом, вважають британські аналітики. Незважаючи на те, що вони не очікують появи міцного прореформаторського уряду наступного року, економіка продовжуватиме зростати, хоча і зі швикістю вдвічи меншою, ніж у 2001 році, тобто близько 4% на рік.

Аналітики Economist Intelligence Unit прогнозують, що відносно стабільна фіскальна та монетарна політика означатиме, що висока інфляція вже не повернеться до України, і гривня залишиться стабільною валютою. З іншого боку, зменшення попиту на український експорт, яким в основному є продукти металургійної промисловості, означатимуть, що позитивне сальдо торговельного балансу, швидше за все, зменшиться.

Повільними будуть також темпи приватизації та реформи податкової та регуляторної систем. При цьому, британські аналітики сподіваються, що потреба вступити до Світової Організації Торгівлі, буде змушувати уряд проводити хоча би повільні реформи, які створять більш прогнозоване середовище для торгівлі та ведення бізнесу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG