Доступність посилання

ТОП новини

Журналісти неправильно зрозуміли чорнобильський звіт ООН?


Журналісти неправильно зрозуміли чорнобильський звіт ООН?

Прага, 11 січня 2002 - Сьогодні ми знову повертаємося до нового звіту Організації Об’єднаних Націй про наслідки чорнобильської аварії. Провідні вчені України вже заявили про його упереженість, але представники ООН, зі свого боку, кажуть, що їх просто неправильно зрозуміли журналісти.

Інформація про звіт ООН з’явилася цього тижня у цілій низці західних видань ― від британської газети “Observer” до французької “Le Temps.” За даними преси, фахівці ООН розвінчуюють чорнобильський міф про радіацію. Вони визнають, що після аварії різко зросла кількість захворювань щитовидної залози. Але водночас наголошують на тому, що докази збільшення інших ракових хвороб дуже обмежені, незважаючи на чисельні спроби прослідкувати такий зв’язок. Ба більше. За оцінкою згаданих експертів, переселення сотень тисяч людей, особливо з менш забруднених територій, у деяких випадках наробило більше лиха ніж добра. Люди, виселені з рідних домівок, масово потерпали від стресу: зросли серцеві захворювання та ожиріння ― хвороби з радіацією не пов’язані. Голова Національної комісї України з радіаційного захисту заявив радіо “Свобода,” що ці висновки слід розглядати як підтримку певного політичного замовлення, а не як наслідок копіткого наукового аналізу реальної ситуації, що скалался після аварії на ЧАЕС. Далі Дмитро Гродзінський: “Думки висловлені експертами ООН не є чимось новим, тому, що такі думки висловлювалися багатьма, ще у перші роки після аварії. І певно сенс таких думок полягає у бажанні виправдати подальшу долю атомної енерегтики для того, щоб не було остраху перед можливими аваріями і тому подібне.”

Гродзінський наголошує на тому, що рівні забруднення радіонуклідами територій поблизу аварійного реактора були настільки значними, що місцями гинули ділянки соснового лісу, а що вже казати про долю людей. Український вчений також говорить про дослідження, які вказують на шкідливий вплив на здоров’я людей навіть малих доз радіації.

Зі свого боку, представники Організації Об’єднаних Націй стверджують, що журналісти, які поширили інформацію про чорнобильський звіт, перекрутили його дані. Пояснює координатор чорнобильської програми ООН Оксана Гарнець: . “На мій погляд, у публікаціях, які з’явилися, цитування було використано не в тому контексті, в якому воно дійсно існувало. Посилатися зараз на цей документ, як такий, що вже завершено, ще зарано. Він ще знаходиться в стадії доопрацювання та обговорення. Організація Об’єднаних Націй планує його оприлюднити десь через місяць.”

Оксана Гарнець вважає, що окремі журналісти намагаються спростити аргументи у надзвичайно складній дискусії і таким чином підривають зусилля ООН. Очевидно, що рацію її слів зможе підтвердити лише остаточна версія чорнобильського звіту.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG