Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі виник перший передвиборчий скандал


В Одесі виник перший передвиборчий скандал

Одеса, 14 січня 2002 - Обласні організації партії “Реформи і порядок”, НРУ, КУН, УРП звернулися до Жовтневого районного суду зі скаргою на дії міського голови Руслана Боделана з приводу формування міської виборчої комісії.

Представник ПРП пояснив, що міський голова порушив статтю 14 Закону України “Про вибори депутатів місцевих Рад...” у частині дотримання термінів офіційного оголошення процедури прийому пропозицій від партій , організацій та зборів громадян щодо кандидатур до складу міськвиборчкому. Закон чітко визначає десятиденний термін , а одеський міський голова в газеті “Одеській вісник” від 5 січня оголосив про те, що кандидатури розглядатимуться з 8 січня, тобто не за десять а за три дні.

На думку авторів позову до Жовтневого районного суду Одеси, саме це не дозволило політичним партіям та громадським організаціям належним чином реалізувати надане їм законом право. Крім того, міський голова у фактично автономному оголошенні від 5 січня \повідомлення було без підпису\ не встановив правила оформлення пропозицій зі складу комісії, що так само є порушенням закону про місцеві вибори.

Тим часом, народні депутати України Юрій Кармазин та Віктор Шишкін у оприлюдненому цими днями зверненні до депутатів Одеської міської Ради, закликали їх захистити права виборців від спроб Руслана Боделана “узурпувати владу”. Вони запропонували ухвалити рішення про дострокове припинення повноважень міського голови у відповідності зі статтею 79, пункт 2 Закону про місцеве самоврядування в Україні, у якій говориться, що повноваження міського голови можуть бути достроково припинені якщо Він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує реалізацію наданих йому повноважень.

Юрій Кармазин та Віктор Шишкін вважають за необхідне від імені Одеської міської ради звернутися до голови Одеської обласної держадміністрації Сергія Гриневецького з пропозицією звернути увагу на порушення які вчинив міський голова Одеси і сформувати Одеську міську виборчу комісію на сесії обласної Ради.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG