Доступність посилання

ТОП новини

Одужання світової економіки буде повільним


Одужання світової економіки буде повільним

Прага, 4 лютого 2002 - Минулого року глобальна економіка втратила оберти через спад у найбільшому господарстві світу – Сполучених Штатів. Нині американська економіка почала подавати ознаки одужання, проте відновлення зростання буде повільним, вважають американські бізнесмени, що зібралися на Світовий Економічний Форум. Детальніше за матераілами часопису Файненшиал Таймс.

Уповільнення розвитку американської економіки на прикінці минулого року не викликало особливого занепокоєння економістів, політиків та бізнесменів. Запитання, яке найчастіше звучало минулого року було не стільки про те, коли чекати відновлення зростання, скільки про те, яким інтенсивним воно буде. Тепер бізнесмени та економісти побоюються, що зростання буде слабким і повільним.

Як сподіваються економісти, графік зростання повільно поповзе вгору ще цього року, проте спевниться він не раніше початку наступного року. При цьому, вони зауважують, що якщо Сполучені Штати переживуть ще одну терористичну атаку, подібну до тієї, що сталася 11 вересня, навдряд чи навіть цей скромний економічний прогноз здійсниться в реальності.

З іншого боку, американські фінансові чиновники натякають песимістам, що не варто гнівити Бога – рецессія минулого року було однією з найкоротших та найм’якіших в американській історії. Про це, зокрема, говорив американський міністр фінансів Кеннет Дем.

Горст Келлер, голова Міжнародного Валютного Фонду, також заявив, що він є обережно оптимістичний щодо до того, що американська економіка вже вийшла зі спаду. Проте прогнози економічстів ще не стали реальністю для тих, хто керує компаніями, вкладає гроші на фінансових ринках, стикається з економічними проблемами стагнуючої економіки кожного дня.

Так, Джеймс Морґан, голова компанії, що виробляє устаткування для виробництва напівпровідників, говорить, що у зв’язку з рецессією, багато планів його компанії ще чекають не реалізацію. «Мені здається, що люди сподіваються на краще, але вони ще не впевнені в ньому», - говорить американський бізнесмен.

Великою мірою у цьому заивнило побоювання наступних терористичних атак. Як сказав голова американської Торговельної Палати, американську економіку не можна зруйнувати, але її можна залякати настільки, що вона перестає активно діяти.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG