Доступність посилання

23 Вересень 2017, Київ 16:59

Леоніда Грача знято з реєстрації


Леоніда Грача знято з реєстрації

Симферополь, 25 лютого 2002 - Якщо суд в Турині може серйозно вплинути на перебіг виборчої кампанії в Україні, то суд, який щойно закінчився у Симферополі радикально змінює політичну ситуацію в Криму. Сьогодні тут знято з реєстрації кандидатом у депутати кримського парламенту лідера кримських комуністів, голову Верховної Ради Криму Леоніда Грача.

Під скандування пів тисячі прихильників блоку Грача, які пікетували суд, суддя Олександр Апанасюк задовольнив позов проти кримського спікера і скасував рішення виборчкому про реєстрацію кандидатом у депутати Верховної Ради АРК Леоніда Грача. Олександр Апанасюк: “Суд вирішив скарги Галкіної І.Б. задовольнити, визнати незаконним і скасувати рішення Окружної виборчої комісії в одномандатному окрузі №25 з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 5 лютого 2002 року про реєстрацію кандидатом у депутати Верховної Ради АРК Грача Леоніда Івановича, 1 січня 1948 року народження, який мешкає у місті Симферополі по вулиці Аксакова, 13. Копію рішення направити до Окружної виборчої комісії № 25 і Грачу Л.І. Рішення суду остаточне та оскарженню не підлягає”.

Постанову симферопольської окружної комісії №25 про реєстрацію Леоніда Грача оскаржила довірена особа кандидата в депутати Тетяни Красикової Інна Галкіна у зв’язку з тим, що, на її думку, кримський спікер порушив законодавство під час подання документів до окружкому. Зокрема, в декларації про прибутки Леонід Грач не вказав отримання коштів від продажу квартири за 160 тисяч гривень, а також занизив на 200 квадратних метрів площу його нового будинку. Крім того, він не склав із себе повноваження голови Верховної Ради АРК на час проведення виборчої кампанії, як цього чітко вимагає закон “Про вибори депутатів ВР Криму”.

Прес-секретар кримського спікера Галина Мамико заявила, що судове рішення має політичне підґрунтя і вона цим шокована. Адвокат пана Грача Ірина Романова заявила про політичне замовлення щодо її клієнта. Сам Леонід Грач категорично відмовився коментувати ситуацію, що склалася. Але два дні тому він звинуватив офіційний Київ в організації “розправи над ним”. Цитую: “Якщо в понеділок місцевий суд ухвалить юридично необґрунтоване, наповнене правовим нігілізмом рішення про зняття мене з реєстрації, то в цьому буде винен офіційний Київ, який ангажує, який керує і тисне на суд. Київ сьогодні тисне на мене, бо я відстоюю інтеграційні процеси і захищаю проросійські настрої. І я залишаю за собою право просити політичної підтримки у російської громадськості”, кінець цитати. Схоже, такий відвертий шантаж стосовно офіційного Києва не пройшов. Однак, від Леоніда Грача слід чекати кроків у відповідь. А поки що, виборчий блок Грача залишився без лідера і, як виглядає, політична ситуація в Криму радикально міняється.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG