Доступність посилання

ТОП новини

Нечесність українських виборів


Нечесність українських виборів

Київ, 13 березня 2002 - Про порушення чинного виборчого законодавства України і демократичних норм упродовж нинішнього виборчого марафону чути чи не щодня. Але про те, що така ситуація аж ніяк «не в’яжеться» з положеннями української Конституції і Декларації прав людини ООН, згадується рідше.

У день народження революціонерки – марксистки Клари Цеткін українське жіноцтво отримало гіпотетичні поздоровлення від чоловіків – учасників виборчих перегонів до Верховної Ради і місцевих органів влади. Привітання у вигляді листівок та агітаційних плакатів були розклеєні на будинках у багатьох містах України, з традиційними вісімками , квіточками та портретами усміхнених чоловіків-кандидатів. Одна жінка ковзнула поглядом по листівках і промурмотіла: «Як вибори – так вітають, а в інші роки нас для депутатів ніби-то й не існує...».

Справді, українська політична практика засвідчує, що про свята – жіночо-революційні та національно-героїчні – політикум згадує лише напередодні виборів.

Так само про наявність не газифікованих сіл, розбитих сільських доріг і побиті шибки у сільських бібліотеках найчастіше згадують кандидати у депутати якраз у рік виборів. У містах же помічники кандидатів походжають по подвір’ях і чемно цікавляться, чи чисто у під’їздах, чи працюють ліфти, чи своєчасно вивозиться сміття тощо.

Можна подумати, що у міжвиборчий період українські громадяни повинні жити у захаращених будинках, ходити брудними вулицями і розпалювати ватру, щоб зварити юшку за відсутності енергоносіїв.

Тим часом, саме це не помічання повсякденних проблем міських і сільських жителів, нехтування проблемами так званих «маленьких людей» є нічим іншим, як порушенням прав людини, згідно з Декларацією прав людини ООН і Конституцією України. І психологічний тиск виборчих плакатів, бордів, рекламних роликів, як і залякування опозиційних кандидатів та опонентів на місцях з боку кандидатів «від партій влади», використання останніми адмінресурсу і службового становища - так само порушення прав людини і норм суспільної моралі.

І ніколи не стане великою держава, чия політична еліта ставить інтереси свого класу чи клану вище від інтересів «маленької людини».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG