Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародному трибуналові у Гаазі найближчим часом буде видано кількох осіб, яких звинувачено з воєнних злочинів


Міжнародному трибуналові у Гаазі найближчим часом буде видано кількох осіб, яких звинувачено з воєнних злочинів

Бєлград, 22 березня 2002 – П’ятниця – драматичний день у Сербії. Колишній президент Слободан Мілошевич запровадив ненаписане правило, що рішення, які могли б схвилювати громадськість, уряд ухвалює напередодні вихідних та державних свят. Додержуючись цього правила, теперішня влада заарештувала колишнього президента саме протягом вихідних. Що принесе наступна ніч й завтрашній день. Це запитання ставлять мас-медіа у Бєлграді, нагадуючи, що наближаються кінець березня й остаточна дата для видачі Гаазькому трибуналові групи співробітників Мілошевича. Йдеться про колишнього заступника прем’єр-міністра Миколу Шаіновича та Драґолюба Ойданича й Влайка Стоїльковича, колишніх міністрів оборони і внутрішніх справ. На списку й відставні офіцери Міле Мркшич і Веселин Шліванчанин, які керували сербськими силами у операції захоплення хорватського міста Вуковар, а ймовірно є й кілька запечатаних конвертів з обвинувачувальними актами.

Сполучені Штати, згідно з повідомленнями бєлградських мас-медіа, надання фінансової допомоги Сербії зумовлюють видачею генерала Ратка Младича, колишнього командувача Збройних сил боснійських сербів, припиненням фінансування сербських військовослужбовців в сусідній Боснії й Герцеговині та звільненням із сербських в’язниць ста сімдесяти осіб албанської національності.

Генерал Младич перебуває у Бєлграді або у військових об’єктах неподалік столиці. Дехто вважає, що його захищають сербські військовослужбовці, інші стверджують, що він має групу вкрай відданих охоронців, між якими є і його родичі. З Младича, як і з його колеги Радована Караджича, сербські мас-медіа створили свого роду легенду. Майже ніхто не пише про злочини, скоєні в Боснії й Герцеговині. Натомість, журналісти величають спритність згаданих, які упродовж кількох років успішно ховаються від засідок і погоничів.

Щодо інших звинувачених, генерал Ойданич не покидає своєї квартири, яку захищають військовослужбовці. Колишній міністр поліції Стоїлькович, нібито, покинув столицю. Його знайомі стверджують, що він не здасться живим. Колишній віце-прем'єр Шаінович перебуває у свого роду домашньому аресті під наглядом політичної поліції.

У неділю - третя річниця від початку авіакампанії НАТО проти Сербії. Соціалісти з цього приводу планують провести мітинг у Бєлграді. Оглядачі припускають, що учасники мітингу матимуть й актуальніші причини для протесту. Іншими словами, до неділі вечора кілька колись недоторканних мало б опинитися у Гаазі.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG