Доступність посилання

20 Вересень 2017, Київ 05:35

Події на Близькому сході й самміт лідерів країн Арабської ліги і далі залишаються у центрі уваги західної преси


Події на Близькому сході й самміт лідерів країн Арабської ліги і далі залишаються у центрі уваги західної преси

Прага, 29 березня 2002 – Події на Близькому сході й самміт лідерів країн Арабської ліги і далі залишаються у центрі уваги західної преси. Думки коментаторів щодо Бейрутського самміту поділилися. Значна частина з них стверджує, що самміт провалився, інші вважають, що мирні пропозиції, схвалені на цій нараді, повинні лягти в основу дальших міжнародних мирних зусиль на Близькому сході.

Коментуючи саудівські мирі пропозиції, які базуються на принципі «мир за землю» і які схвалили учасники бейрутського самміту, американська газета «Крісчен саєнс монітор» підкреслює, що Сполучені Штати повинні підтримати цю ініціативу. Це слабка вітка миру, пише газета, проте поки що це є єдина можливість відновити мирний процес на Близькому сході. Інакше ізраїльсько-палестинський конфлікт, за словами газети, залишатиметься афішею для рекрутування терористів для антиамериканських акцій, а Ізраїль турбуватиме щораз більша кількість терористичних актів проти цивільного населення.

Інша американська газета «Бостон ґлоуб» вважає арабський самміт у Бейруті провалом американських дипломатичних зусиль передусім тому, що президентові США Бушу не вдалося переконати ізраїльського прем’єра Шарона дозволити палестинському лідерові Арафату взяти участь у бейрутській нараді. Звичайно, Сполучені Штати, як вважає газета, можуть продовжити дипломатичні зусилля або припинити їх. Однак, на думку газети, Буш не доклав достатніх зусиль до припинення насилля з обох боків, яке нині набрало більшого розмаху, ніж рік тому.

Тим часом кореспондент французької газети «Ліберасьон» Александра Шварцброд пише з Єрусалима про впливи, які виявили на населення Ізраїлю останні атаки з боку палестинських терористів-самовбивць. Після півтора року інтифади, пише автор, серед ізраїльтян зростають сумніви – чи може нинішнє керівництво покласти край кривавій боротьбі з палестинцями. Багато людей мають відчуття поразки. Автор наводить слова однієї жительки Тель-Авіва, яка розповідає, що зустрічі зі знайомими в кафе або ресторані викликають страх, люди ведуть розмови ні про що інше крім терористичних актів. Далі автор пише, що власники барів і ресторанів у Єрусалимі організували протест проти різкого спаду відвідувачів і прибутків. Вони вимагають від уряду захистити їхній бізнес.

Тим часом провали мирних зусиль породжують у людей дальший відчай. За цих умов ліві партії, які виступають за мирне вирішення конфлікту, нині відновлюють свої позиції, проте, як вважає автор, вони надто розбиті і не мають лідера. При цьому щораз більше ізраїльтян, пише на закінчення Александра Шварцброд у газеті «Ліберасьйн», підтримують тверді і відважні заклики Амі Аялона – колишнього керівника внутрішньої служби безпеки, який нині виступає за ліквідування єврейських поселень на палестинських землях і за початок справжніх мирних переговорів.

До цього варто додати лише, що тему ізраїльсько-палестинського конфлікту нині порушують чи не всі провідні західні газети, закликаючи США і Європейський союз докласти належних і негайних зусиль до припинення кровопролиття.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG