Доступність посилання

ТОП новини

Микола Мельниченко чекає допомоги від Путіна


Микола Мельниченко чекає допомоги від Путіна

Київ, 7 травня 2002 - 3 травня колишній майор Державної служби охорони Микола Мельниченко звернувся до президента Росії Володимира Путіна із проханням, аби Кремль попросив Міністерство юстиції США не вимагати від нього розголошення інформації, яка є конфіденційною і зачіпає інтереси російської сторони. Зокрема, за його словами, він володіє записами розмов Президента Кучми з Борисом Єльциним, Володимиром Путіним, Віктором Черномирдіним та іншими представниками Росії. Це звернення Миколи Мельниченка пов’язано з викликом його на засідання Великого журі, яке заплановане на 9 травня цього року. Повісткою майора зобов’язано принести із собою записи, які у нього лишилися, і все обладнання, яке він використовував для записів.

10 жовтня минулого року Микола Мельниченко через народного депутата Григорія Омельченка, передав звернення до президента та українських посадовців із проханням направити до Міністерства юстиції США офіційну заяву про те, що на зроблених ним записах у кабінеті Леоніда Кучми міститься державна таємниця. У такий спосіб колишній майор державної охорони хотів уникнути передачі Сполученим Штатам, як того вимагає Велике журі, зроблених ним записів і записуючих пристроїв. Однак, як каже Григорій Омельченко, жодної відповіді офіційна влада України на дала. Тому, за його словами, звернення Мельниченка до президента Путіна свідчить про чесну й послідовну позицію колишнього майора державної охорони України, який дбає про нерозголошення державної таємниці. На думку Омельченка, Росія зробить все, аби унеможливити розголошення таємниць які стосуються національної безпеки Росії: “Керівництво Росії з врахуванням того, що президентом є полковник спецслужби Володимир Путін, який на відміну від нашого гаранта Конституції, є професіоналом, і в першу чергу – у питання національної безпеки й оброни країни, вони вживуть заходів, щоб не було завдано шкоди національним інтересам російській державі. Я думаю, вони зроблять професійні кроки у цьому напрямку”.

Голова парламентського комітету з боротьби із організованою злочинністю й корупцією Юрій Кармазін каже, що минулого року після звернення майора Мельниченка до української влади очолюваний ним комітет звернувся до американського посольства із проханням врахувати аргументи екс-майора. Однак, за його словами, жодної відповіді комітет не отримав. А тому Юрій Кармазін останні ініціативи майора Мельниченка вважає вмотивованими, бо вони мають на меті захистити перш за все національні інтереси України: “Це – вірний крок, тому що він не знає, як ще захистити ту таємницю, яка знаходиться на плівках. Це дійсно може спричинити велику шкоду і Російській Федерації, і Україні. Поки що Росія мовчала у подібних випадках. Скоріш за все вона промовчить і цього разу. Хоча у національних інтересах України й Росії, аби Москва звернулася до американців не вимагати тих записів, де є державна таємниця”.

Член парламентського комітету з питань безпеки та оборони Георгій Крючков сумнівається у тому, що Росія відгукнеться на звернення Мельниченка, дії якого, за його словами, не вкладаються у рамки здорового глузду: “Якщо майор Мельниченко мав на меті не віддати комусь державні таємниці, які стосуються Україні, Росії, інших держав, то виникає питання - чому він вивіз ці плівки з України? Адже він перебуває у державі, де є закони, де його викликають до суду. Він змушений буде підкорятись порядкам, які існують у цій державі. Мабуть, людина, яка претендує на роль рятівника мало не нації досить ознайомлений із законами. Чому це він робив? Звернення до Путіна це - черговий крок піарного характеру, який, окрім подиву, у мене нічого не викликає. Як поведе себе Росія? Скоріш за все вона поведе себе так, як повело себе керівництво України”.

Офіційна реакція адміністрації президента України на звернення Мельниченка поки що не відома – 6 травня – у державі вихідний день. А радник глави держави Олександр Мартиненко відмовився коментувати ситуацію навколо колишнього майора Держохорони.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG