Доступність посилання

ТОП новини

Прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон перервав свій візит до США після того як терорист-самогубця підірвав бомбу неподалік Тель-Авіва внаслідок чого загинуло 15 осіб й понад 50 поранено


Прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон перервав свій візит до США після того як терорист-самогубця підірвав бомбу неподалік Тель-Авіва внаслідок чого загинуло 15 осіб й понад 50 поранено

Вашингтон, 8 травня 2002 - Повідомлення про цей черговий теракт проти мирного ізраїльського населення надійшло власне в прикінцевий момент одногодинних переговорів глави ізраїльського уряду із президентом Сполучених Штатів Джорджем Бушем.

«Боротьбу з тероризмом не завершено» - заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон коротко перед відльотом із Вашингтона на батьківщину. У вівторок вечір скасовано усі зустрічі глави ізраїльського уряду з лідерами конгресу США. Вістка про черговий теракт палестинського екстреміста й жертви серед цивільного населення неподалік Тель-Авіва власне надійшла в момент зустрічі у Білому домі.

«Ізраїль буде боротися проти усіх тих, що намагатимуться самогубним тероризмом посіяти страх. Ізраїль боротиметься. Ізраїль вийде переможцем і після осягнення перемоги Ізраїль укладе мир» – заявив прем'єр-міністр Аріель Шарон після переговорів із президентом Сполучених Штатів Джорджем Бушем. Згідно з повідомленням Вашингтон пост американські офіційні особи вважають, що черговий теракт не вплине на зусилля адміністрації США посприяти пом'якшенню ізраїльсько-палестинського конфлікту. Як повідомив президент Буш в Близькосхідній регіон невдовзі знову відбуде директор Центрального розвідувального управління Джордж Тенет для надання допомоги палестинським властям у боротьбі з тероризмом.

«Я вважаю, що є дуже важливим створити об’єднані сили безпеки. Водночас нам слід працювати над формуванням інших інституцій, наприклад, формування рамок розвитку держави, що посприяло б створенню безпеки й надії для Палестинського народу та для Ізраїльтян» – заявив у Білому домі Джордж Буш. Прем'єр-міністр Ізраїлю однак вважає завчасним говорити про палестинську державу:

«Я вважаю передчасним говорити про цю справу – про палестинську державу. Радше нам слід зосередити усі зусилля на тому, щоб домогтися проведення справжніх реформ» - заявив прем'єр-міністр Аріель Шарон й дещо пізніше підсумовуючи хід переговорів у справі мирного врегулювання конфлікту між Ізраїлем й Палестинцями наголосив:

«Після того як ми провели останні операції знищення інфраструктури тероризму в Самарії та Юдеї, то що ви називаєте Західний берег, я вважаю, що настала можливість йти вперед.»

Тим часом сьогодні державний секретар США Колін Пауел заявив, що попри ускладнення яке створює кожний терористичний акт слід йти вперед у пошуку розв'язки:

«Вкінці нам прийдеться шукати політичну політичну розв'язку. Попри усі труднощі щодо деяких місцевих угруповань, деяких лідерів у регіоні, щодо актів терору та відповіді на них із застосуванням заходів самооборони, ми не можемо забувати реальності, що лише політична розв'язка приведе до кінця цю довготривалу кризу» - заявив держсекретар Колін Пауел.

Між Вашингтоном та Тель Авівом існують також розбіжності про участь палестинського лідера Ясира Арафата в наступних міжнародних переговорах під егідою Сполучених Штатів. Аріель Шарон вважає, що Арафат заохочував до нападів терористів самогубців на цивільне мирне населення. Адміністрація Буша однак наголошує на тому, що хто керує палестинським народом не може вирішувати ні Ізраїль ні Сполучені Штати. При чому президент Буш зазначив, що він також не може робити тиску на прем'єр-міністра Шарона, щоб він вів переговори з Арафатом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG