Доступність посилання

ТОП новини

Французькі громадяни українського походження про вибори у Франції


Французькі громадяни українського походження про вибори у Франції

Париж, 6 травня 2002 - В неділю зранку собор святого Володимира й сквер Шевченка з погруддям поета, який прилягає до храму, були переповнені. Пересуватися можна було зі швидкістю черепах, відчуваючи зусібіч дружні українські плечі. Перша моя співрозмовниця Ірина відмовилася голосувати у другому турі. Я попросив її пояснити мотиви такого рішення.

Ірина:

«Перемога Шірака для мене не складає жодного сумніву і я вирішила санкціонувати те, що мені не сподобалося, а саме той факт, що Шірак відмовився вести, так звану, дуель, яка традиційно відбувається після першого туру між тими двома кандидатами, які вийшли у другий тур. Пан Шірак заявив, що він не відмовляється від дебатів з Ле Пеном як із представником крайнє правої партії, тому, що він вважає, що не може бути дискусії з представником ксенофобської партії, яка проповідує певні ідеї. Які б не були думки пана Шірака і мої особисті щодо пана Ле Пена, мені здається, що не може бути половини чи третини демократії. “Демократія є єдиною,”- як казав Черчіль. Це дуже погана система, але кращої немає. Якщо французький народ поставив у другий тур виборів пана Ле Пена, пан Шірак повинен із ним говорити. Навіть, якщо він не поділяє його думки і є проти цих думок. Я хочу звернути увагу пана Шірака на слова Вольтера, який казав:”Я не згідний з вашими ідеями, але я готовий віддати своє життя за те, щоб ви могли їх висловити.” Для мене цей жест Шірака є недемократичним, і я не згідна з відмовою вести цю дуель.»

Тарас Марусик:

Крім того Ірина сказала, що, на її думку, Ле Пен порушує важливі для Франції проблеми, але дає на ці проблеми, на ці запитання отакі відповіді. Мені також удалося найти француза українського походження, який голосував за Ле Пена. Його звати Ярослав.

Ярослав:

«Мене дивує ця ситуація. Коаліція правих, лівих і комуністів і всі ці нападки на Ле Пена і на його партію нічим не обґрунтовані. Це “пахне” радянською комуністичною пропагандою, що мені дуже не подобається. 20% людей голосували за Ле Пена і не можна називати їх фашистами.»

Тарас Марусик:

Щоб доповнити палітру, ще один голос українця:

«Я вже давно зробив свій вибір – буду голосувати за Жака Шірака. Багато людей питали в новинах по телевізору, чому вони вибрали, наприклад, Ле Пена, і молоді не змогли навіть відповісти. Казали, що незадоволені, але точно не знали, чому голосували за Ле Пена. Уже другий тур, і немає часу думати. Такі радикальні думки прийшли по новинах. Треба вже вибрати Жака Шірака.»

Тарас Марусик:

Це були французькі громадяни українського походження, які поділилися з кореспондентом Радіо Свобода своїми політичними уподобаннями під час другого туру президентських виборів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG