Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко: “Ми можемо зробити Одесу чистою...”


Віктор Ющенко: “Ми можемо зробити Одесу чистою...”

Одеса, 16 травня 2002 - 15 травня У Києві біля стін Верховної Ради понад 200 активістів блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” та молодіжного комітету опору “ЗА ПРАВДУ” провели пікетування. Вони прибули до столиці з Одеси і вимагали від депутатів порушити в парламенті питання про необхідність покарання організаторів фальсифікації в день голосування 31 березня, проведення перевиборів депутатів міської Ради, міського голови та до Верховної Ради у мажоритарних округах.

Влада і далі прагне зробити все можливе щоби про акції активістів блоку “Наша Україна”, які вимагають проведення перевиборів, ніхто не знав. Тим часом, підвладні засоби масової інформації щоденно транслюють передвиборчі телепрограми на підтримку міського голови Руслана Боделана, наче готуючись до нових виборчих перегонів. Тим часом, жодна з контрольованих владою газет не повідомила про рішення Генеральної прокуратури про порушення карної справи за фактами фальсифікації виборів в Одесі.

Прорвати інформаційну блокаду навколо результатів виборів в Одесі і мали на меті активісти “Нашої України” та комітету опору “За правду”, які пікетували Верховну Раду України.

З ними, серед інших, мав зустріч лідер блоку “Наша Україна” Віктор Ющенко, який підтримав ідею проведення перевиборів в Одесі.

“Те, що робиться в Одесі нас обурює. Ми хочемо сказати, що капілярно, на біологічному, на клітинному рівні протестуємо. Ми не допустимо того щоби свавілля, яке було до цього, тривало. Тому ми зараз зайняли позицію протесту. Юридична, кримінальна відповідальність повинна бути понесена за те, що було зроблено під час виборів мера, депутатів міської Ради та у мажоритарних округах до Верховної Ради України. За кожним епізодом я готовий спрямувати відповідне представлення на ім'я Генерального прокурора.

Мені необхідне лише відчуття Вашої ініціативи, відчуття Вашої ініціативності. Ми можемо зробити Одесу чистою”.

За словами народного депутата України Петра Порошенка, “висновки за кримінальною справою, де винні мають відповідати за Законом, стануть новими обставинами, які дають підстави суду повернутися до розгляду справи щодо необхідності перевиборів в Одесі. Цю справу мають розглянуть до рівня, якщо буде необхідно, Верховного Суду України”. Підтримав ідею перевиборів в Одесі і народний депутат України, член фракції блоку “Наша Україна” Михайло Косів:

“Я у Верховній Раді України представляю західний регіон України, зокрема, славне місто Львів. Одесу я люблю і в Одесі я бував дуже багато разів. Зокрема, у 1995 році коли керував Комітетом із питань культури та духовності, ми навіть робили в Одесі виїзне засідання.

Проблеми Одеси мені є, у значній мірі, відомими. Крім того, я читаю матеріали присвячені Одесі у мас медіа.

Отже, те що відбулося й відбувається в Одесі я знаю. Я знаю, що вибори в Одесі були настільки грубо сфальсифіковані, що цього не було в жодному іншому місті України. І, звичайно, що все там було поставлено на адміністративний ресурс і він спрацював. Я за те, щоби були повторні вибори мера і за те, щоби притягнути винних до відповідальності...”

Не підійшов до пікетників хіба що Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, який цього дня вийшовши з будинку Верховної Ради України проігнорував запрошення учасників акції протесту підійти до них і відповісти на численні запитання. Не побажали пікетники спілкуватися хіба що з одним із депутатів Верховної Ради Ігорем Резніком, якого побачили під час спілкування з нинішнім членом фракції “За єдину Україну” Сергієм Ківаловим з Одеси.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG