Доступність посилання

ТОП новини

Що ж відбувається зі справою Волкова в Бельгії? Учорашнє інтерв’ю майора Мельниченка та коментарі дипломатичного представництва України в Бельгії


Що ж відбувається зі справою Волкова в Бельгії? Учорашнє інтерв’ю майора Мельниченка та коментарі дипломатичного представництва України в Бельгії

Брюссель, 19 травня 2002 -

Славко Волинський:

У відповідь на нещодавнє спростування нардепом Олександром Волковим про його, начебто, причетність до касетних “нісенітниць" майора Мельниченка, зокрема, тих епізодів, у яких іде мова про його участь у відмиванні грошей, майор Мельниченко зробив черговий хід. А саме на запитання брюссельського кореспондента радіо “Свобода”, наскільки записи згаданих розмов правдиві та ідентифіковані голоси, майор заявив наступне:

“Я вам передав розмови і транскрипт самих розмов, в яких обговорюються фінансові операції Кучми з Волковим і з цих розмов видно. Перше: Волков відмиває гроші, які передає Кучма і зберігає ці гроші на різних рахунках, в тому числі і в бельгійських банках. Недаром офіційно проти Волкова в Бельгії заведена карна справа. І, до речі, хід цій карній справі в Україні не дав Кучма. Сам Кучма особисто давав указівку припинити карну справу проти Волкова на території України. Давав він вказівку Генеральному прокурору України Потебенько. Також є ряд інших доказів, які свідчать про те, що на території Бельгії Волков відмивав гроші, так? І ці гроші були задіяні Кучмою. І як ми бачимо із транскрипту цієї розмови сам Кучма давав Волкову гроші, для того щоб він зберігав їх у тих чи інших банках.”

Славко Волинський:

На моє запитання, чи буде М.Мельниченко брати участь у справі Волкова у Бельгії, відставний майор відповів хитруватою посмішкою.

Мар’яна Драч:

Президент України зі свого боку вже не раз відкидав такі звинувачення, і навряд чи словам Мельниченка повірять чільні представники Європейського Союзу, поки його закиди не будуть доведені в суді. А що ж відбувається зі правою Волкова в Бельгії? За коментарем я звернулася до прес-аташе посольства України в цій державі. По телефону з Брюсселя говорить Сергій Есауло:

На Ваші питання можу відповісти тільки те, що посольство інформації з цих питань не має.

Мар’яна Драч:

Зовсім, так? Ви не знаєте, що відбувається. Шкода, звичайно. Ви не стежите за такими справами?

Сергі Есауло:

Це інакше звучить.

Мар’яна Драч:

Чому не знаєте, яке обґрунтування?

Я не можу більше сказати, ми не маємо інформації, які тут можуть бути пояснення? На жаль, тільки таку можу дати відповідь.

Мар’яна Драч:

Річ у тому, що дипломатичні представництва за кордоном стежать за резонансними справами, і взагалі за долею українських громадян. Наприклад, якщо з моряками українськими проблема, тим паче коли йдеться про відомого народного депутата, то дивно, що українські дипломати не мають інформації про цю справу. У будь-якому разі дякую вам.

Нагадаю, що це був речник українського посольства в Бельгії. А зараз запитання до нашого брюссельського кореспондента Славка Волинського. Славко, скажи будь ласка, що відомо тобі про цю справу? Бо, як бачимо, українські дипломати мовчать. Чи є якась нова інформація?

Славко Волинський:

Ми не знаємо достеменно, чи справді причетний пан Волков до відмивання грошей у Бельгії, як твердить майор Мельниченко, але сам Олександр Волков в нещодавньому інтерв’ю інтернет-виданню «Українська правда» заявив: «Таких засідань було вже п’ять, і вони ні до чого не привели, ось чому це треба було, щоб чинити тиск на громадську думку і правоохоронні органи Бельгії напередодні судового процесу».

Про цю справу неодноразово також писала і бельгійська преса, проте з’ясувати, на якому етапі ця справа, мені не вдалося. Бельгійська прокуратура утримується поки що від коментарів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG