Доступність посилання

ТОП новини

Молдовський уряд активно готується до засідання молдовсько-української комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва


Молдовський уряд активно готується до засідання молдовсько-української комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва

Кишинів, 12 червня 2002 - Чергове засідання відбудеться незабаром у Києві на чолі з прем’єр-міністрами Васілієм Тарлевім та Анатолієм Кінахом. Головне для Молдовської сторони питання – її власність на українській території, а також торгівля цукром на українському ринку.

Голова молдовського уряду Васілій Тарлєв сподівається, що на засіданні молдовсько-української комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва між Молдовою та Україною буде поставлена крапка у проблемі молдовської власності на українській території. Це гостре питання стоїть між сусідніми державами ще із серпня 91 року, коли Молдова та Україна здобули незалежність.

Ще за радянських часів молдовські підприємства будували на чорноморському побережжі та в Карпатах свої пансіонати, санаторії та будинки відпочинку. Крім цього у Львові, Києві та Одесі були відкриті молдовські винні заводи, на яких із молдовських виноматеріалів розливалися різноманітні вина.

Щодо кількості таких об’єктів, то їх близько 150. До дві тисячі першого року Україна наполягала на тому, що Молдова повинна ратифікувати Угоду щодо відрізка автомагістралі Одеса-Рені, яка пересікає молдовське село Паланка. Довжина цього відрізку сім кілометрів. До лютого 2001 року молдовський парламент не погоджувався з точкою зору України. І лише після того, як до влади у Молдові прийшли комуністи, які мають у законодавчому органі 71 місце із 101 документ був ратифікований у минулому році.

Київ погодився з тим, що Молдова має власність на українській території. Але Фонд державного майна України запросив надати йому всі документи, які свідчать про те, що молдовські пансіонати , санаторії та винні заводи справді є молдовська власність.

Голова молдовсько-української урядової комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва Дм ітрій Тодорогло повідомив кореспондента української служби радіо “Свобода”, що Молдова вже надала українському фонду державного майна майже всі необхідні документи, які свідчать, що власність є молдовською.

Пан Тодорогло сподівається, що проблема молдовської власності на засіданні комісії у Києві буде ключовою.

Він каже, що у центральної української влади існує правильна точка зору щодо вирішення проблеми молдовської власності. А серед представників місцевої влади є багато випадків, коли молдовські будинки відпочинку незаконно приватизують або передають у чужі руки.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG