Доступність посилання

ТОП новини

Саміт ЄС у Севільї розпочався з футболу


Саміт ЄС у Севільї розпочався з футболу

Брюссель, 21 червня 2002 - Брюссельські журналісти, що акредитовані при установах ЄС, які на жаль не змогли поїхати на саміт ЄС в Севілью мали можливість стежити за ходом Севільського Саміту за допомогою великих телевізійних моніторингів. Європейська комісія подбала про пряму трансляцію ходу саміту із Севільї у прес –центр Єврокомісії.

Саміт дійсно був особливим. Якщо і політики і журналісти вже звикли, що в містах де проходять саміти відбуваються масові мітинги так-званих антиглобалістів. То цього разу невід'ємною частиною саміту був чемпіонат світу з футболу.

Прес–зал, звідкіля брюссельські журналісти стежили за самітом, вибухнув сміхом, коли довідався, що початок саміту ЄС дещо затримується, бо прем'єр Британії Тоні Блер не може відірватися від телеекрану у своєму готелі і дивиться футбольний матч Британія – Бразилія. Після програшу британської команди, було помітно, що настрій у Тоні Блера був дещо подавлений.

Від футболу лідери глав – державі Європейського Союзу перейшли до обговорення тих тем заради, яких вони зібралися в Севільї. Головна з них - це боротьба з нелегальною імміграцією. Учасниками саміту були внесені такі пропозиції посилити прикордонний контроль, зокрема на півдні Європейського Союзу. Головуючий саміту, іспанський прем'єр Хосе Маріа Азнар зазначив під час прес конференції найбільший приплив іммігрантів спостерігається з країн північної Африки та центральної Азії. Причому найбільший поті к спрямовується до Великобританії. Тут варто пояснити мрія іммігрантів потрапити до берегів “туманного Альбіону” пояснюється її середньовічними законами про приватність. Згідно з цим законом у Великобританії можна жити без паспортів та без посвідчень особистості . Тоді доведи, чи ти іммігрант, давній житель Англії.

Журналісти попросили іспанського прем'єра прокоментувати два загадкові вибухи, які відбулись в Іспанії. На це Хосе Маріа Азнар, зазначив, що з цього приводу ведеться роз слідування і він ще не володіє повною інформацією, щоб робити офіційні коментарі.

Іспанія та Великобританія запропонували створення спеціальних міжнародних підрозділів прикордонників із відповідним електронним забезпеченням, та базою даних про діяльність кримінальних груп, які спеціалізуються на переправленні нелегалів у західну Європу. Прозвучала також пропозиція надати третім країнам світу звідки відбувається найбільший приплив іммігрантів фінансову допомогу для посилення кордонів цих країн. А супроти тих держав, які не чинитимуть опору відтоку зі своїх країн населення застосовувати штрафні санкції. Однак які саме, учасники саміту детальніше обговорять у суботу.

Важливим досягненням саміту було те, що прем'єр Британії Тоні Блер сказав, якщо спільна валюта ЄВРО буде зміцнюватись так, як зараз, то є реальний шанс Британії також запровадити в себе ЄВРО.

Під час робочого ланчу глави держав обговорювали шляхи боротьби з тероризмом. Але тут знову в роботу саміту втрутився футбол - розпочався матч між Німеччиною і США. І Канцлер Німеччини Герхард Шрьодер Швидко відлучився від своїх колег та й пішов собі дивитися цей матч.

Після цього терпець у багатьох журналістів урвався. Знайшлись умільці, які перелаштували трансляцію саміту Євросоюзу із Севільї на спортивні канали і замість записних блокнотів, ручок та диктофонів озброїлись кухлями з пивом і стежили за футбольними матчами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG