Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 12:53

Два литовські вчені запропонували варіанти рішення проблеми безвізового сполучення Калінінграда з основною територією Росії: можна збудувати тунель під Польщею або космодром


Два литовські вчені запропонували варіанти рішення проблеми безвізового сполучення Калінінграда з основною територією Росії: можна збудувати тунель під Польщею або космодром

Вільнюс, 26 липня 2002 - В обставинах, коли наближається вступ Литви й Польщі до ЄС, а це, як очікують, відбудеться в 2004 році, Калінінградська область стане російським анклавом у Євросоюзі. Вже в липні наступного року, згідно з вимогами ЄС, має бути запроваджено візовий режим для громадян Росії, які подорожують між Калінінградською областю й основною територією.

Як відомо, Росія не згідна з майбутнім запровадженням Польщею й Литвою візового режиму і домагається надання транзитних коридорів. Цього тижня два литовські вчені запропонували оригінальні, нестандартні, а можливо, навіть абсурдні варіанти рішення проблеми безвізового сполучення Калінінграда з основною територією Росії. У пресі і суспільстві виникла дискусія.

Професор литовської воєнної академії Альгімантас Амбразявічюс запропонував збудувати тунель під Польщею, щоби сполучити Калінінградську область із Білоруссю, яка щільно пов’язана з Росією. Мовляв, тунелем без будь-яких віз могли би подорожувати люди і перевозитися вантажі, в тому числі й воєнні.

Професор відіслав до Москви листа з пропозицією. Він має надію, що його оригінальною ідеєю зацікавиться й адміністрація президента Володимира Путіна. Про це повідомив провідний литовський часопис “Лєтувос рітас”.

Щоби сполучити територію Калінінградської області з Білоруссю, треба тунель завдовжки близько сімдесяти кілометрів. Подорож на електричному поїзді в підземному тунелі тривала би годину. Будівництво такого тунелю коштувало би близько мільярда доларів США, що для Росії є дуже невеликі гроші, - принаймні так вважає професор Амбразявічюс.

Тему ефективного безвізового сполучення між Калінінградським анклавом і основною територію Росії продовжив, також в газеті “Lietuvos rytas”, доцент Річардас Баубінас, керівник відділення інституту геології й географії Литви. Він ідею тунелю з Білорусі до Калінінграда назвав зовсім реальною і навів кілька прикладів тунелів подібної довжини. Це тунель завдовжки 50 кілометрів між Францією й Великобританією під Ламаншською протокою, тунель завдовжки 53 кілометри в Японії під протокою Цугару. Швейцарія в 2010 році відкриє найдовший на світі Готардський тунель довжиною близько 57 кілометрів. В Росії найдовшим є тунель на Байкало-Амурській магістралі - 15 кілометрів.

Щоправда, тунель під Польщею все одно пролягав би територією країни, яка є членом НАТО. Все Балтійське море також поділене на територіальні води і економічні зони, тому стає очевидним, за словами доцента, що сполучення між Росією й Калінінградом можливе лише через космос – це єдиний міжнародний простір, який ще не поділений. Тому доцент Баубінас більш схильний до ідеї, що в Калінінградській області слід негайно приступити до будування космодрому, “тим паче, що в Росії є досвід такого будівництва”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG