Доступність посилання

ТОП новини

Опозицiя й незалежнi ЗМI у Сербiї стверджують, що окремi урядовцi через брак стабiльних iнституцiй надуживають своїми повноваженнями


Михайло Рамач Опозицiя й незалежнi ЗМI у Сербiї стверджують, що окремi урядовцi через брак стабiльних iнституцiй надуживають своїми повноваженнями

Белград, 1 липня 2003 – Парламентськi комiтети з питань безпеки й правосуддя минулого тижня, пiсля цiлоденного обговорювання, вiдкинули твердження опозицiї, що заступник прем’єра Чедомир Йованович надуживав своїми повноваженнями й спiлкувався з членами злочинного угруповання, яке у березнi сколо замах на голову уряду Зорана Джинджича. Йованович перед телекамерами докладно розповiв про низку секретних зустрiчей і пояснив, що вiн був змушений зустрiчатися з певними особами, якi перебували поза законом, та стати посередником мiж ними й окремими урядовцями. За його словами, вiн це робив для добра держави та в таких ситуацiях, коли не було iншої можливостi для врегулювання певних конфлiктiв і драматичних справ.

Два комiтети дiйшли висновку, що твердження опозицiї безпiдставнi , що Йованович не порушував законiв. Представники опозицiйних партiй наразi заявляють, що бiльше не будуть сперечатися на цю тему з правлячою коалiцiєю, котра має бiльшiсть для ухвалення будь-яких рiшень. Проте засоби масової iнформацiї продовжують ставити неприємнi запитання владi.

Навiть газета “Полiтика”, котра зазвичай висловлює погляди, близькi до уряду, з цього приводу зазначає, що йдеться про полiтичну естраду та що Йованович став свого роду полiтичним каскадером і виконавцем ролi інституцій, яких немає. А iншi дивуються, чому саме молодий та амбiцiйний Йованович часто був змушений дiставати каштани з вогню. Скажiмо, чому саме вiн пiд час бунту пiдроздiлу спецполiцiї вiдвiдав осине гнiздо? Чому вiн, без вiдповiдних повноважень, у в’язницi зустрiчався з екс-президентом Слободаном Милошевичем та колишнiм керiвником полiтичної полiцiї Радомиром Марковичем?

Полiтолог Душан Янич, каже що у Сербiї пiсля скинення режиму Милошевича iснували два центри влади, очолюванi президентом Югославiї Воїславом Коштуницею та прем’єром Сербiї Зораном Джинджичем. Боротьба за владу паралізувала державнi iнституцiї й через це Йованович став свого роду секретним агентом, який ночами нiбито рятував державу вiд заколотникiв та iнших зловмисникiв.

Iншi додають, що й iнституцiями можна манiпулювати, якщо вони пiдпорядкованi виконавчiй владi та нестабiльнi. У згаданому випадку виявилося, що, незважаючи на факти, рацiю має той, хто має бiльшiсть у парламентi.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG