Доступність посилання

ТОП новини

3-й Форум демократичних сил Дніпропетровщини


Геннадій Сахаров 3-й Форум демократичних сил Дніпропетровщини

Дніпропетровськ, 1 вересня 2003 року.

30-го серпня у Дніпропетровську відбувся 3-й форум демократичних сил Дніпропетровщини, організований і проведений проводами обласних організацій Української Народної партії, партії "Реформи і порядок", партії "Справедливість" та "Союзу українок".

Форум власне був спільними зборами обласних організацій партій та громадських організацій, що утворили в області блок "Наша Україна", на противагу якому обласними проводами Народного Руху України, Молодіжної партії, та Ліберальної партії був утворений аналогічний блок з тою самою назвою.

Відкриваючи форум, голова обласної організації УНП Іван Шулик поінформував учасників про ситуацію, що склалася в області з утворенням регіонального блоку "Наша Україна", назвавши дії обласних проводів НРУ, Молодіжної та Ліберальної партій і Конгресу Українських націоналістів, що до них приєднався, цинічним порушенням демократичних норм.

За словами Івана Шулика організації, які утворили другий блок, брали участь в установчих зборах першого блоку, у питанні щодо кандидатури голови виборчого штабу "Нашої України" опинилися у меншості і по закінчені установчих зборів, не повідомивши про свої наміри, утворили другий аналогічний блок, який очолив голова обласної організації НРУ Віктор Сиченко.

Новітня історія розколу між партіями - учасницями блоку Віктора Ющенка почалася в області з призначення головою виборчого штабу "Нашої України" Романом Безсмертним на посаду голови виборчого штабу у Дніпропетровській області Сергія Чукмасова. Його кандидатура була підтримана обласним проводом НРУ. Проти, посилаючись на те, що Сергій Чукмасов є провідником інтересів адміністративних кіл області, виступили проводи обласних організацій партій, які й скликали проведений 30-го серпня форум. Ними була запропонована кандидатура голови обласної організації партії "Реформи і порядок" Олександра Жира. Як сказав на форумі сам Олександр Жир, він не брав участі у висуванні своєї кандидатури і не ставив собі за мету очолити обласний виборчий штаб, але дав згоду на зроблену йому пропозицію, усвідомлюючи необхідність забезпечення проведення в області демократичних виборів.

У виступі на форумі Олександр Жир, котрий є членом ради новоутвореної громадської організації "За Україну, за Ющенка", поінформував присутніх про причини створення цієї організації. За його словами, амбіції партійних керівників, певні розходження між партіями - учасницями блоку Віктора Ющенка не дають змоги Вікторові Ющенку виступати на виборах від якоїсь конкретної партії і кращим виходом з ситуації є утворення широкої громадської організації на підтримку лідера "Нашої України". Характеризуючи ситуацію на Дніпропетровщині, Олександр Жир назвав шахраями та людьми, що не мають совісті, ініціаторів розколу між організаціями, які підтримують Віктора Ющенка в області. Він нагадав про роль, яку обласна організація НРУ зіграла на минулих виборах, коли за списками блоку "Наша Україна" до виборчих комісій були проведені люди, котрі виконували замовлення адміністративних органів, що призвело у низці виборчих округів до обрання народними депутатами аутсайдерів - ставлеників обласної адміністрації та приховування від Центральної виборчої комісії порушень Закону про вибори. Попри те, сказав Олександр Жир, ми готові співпрацювати з усіма силами, які підтримують Віктора Ющенка, незважаючи на розходження у поглядах. Більшістю промовців позиція, висловлена Олександром Жиром, була підтримана. Представники організацій НРУ та КУНу, котрі, за їхніми власними заявами, були на форумі у приватному порядку, виправдовували позиції своїх проводів чи намагалися пояснити ситуацію, що виникла. Ці виправдання та пояснення не були прийняті.

Форумом ухвалена резолюція, в якій підтримане обрання головою політичної ради блоку "Наша Україна" в області голови обласної організації УНП Івана Шулика і засуджені розкольницькі дії обласних організацій НРУ, Молодіжної та Ліберальної партії і Конгресу українських націоналістів. Низові ланки цих організацій закликані до співпраці.

Іванові Шулику доручено звернутися до керівних органів НРУ, ЛПУ, КУНу і Молодіжної партії з пропозиціями до подолання наслідків розкольницьких дій місцевих керівників цих партій та сформувати делегацію представників політичних та громадських організацій області для зустрічі з Віктором Ющенком з метою його інформування про ситуацію на Дніпропетровщині. Підтримана кандидатура Олександра Жира на посаду керівника обласного виборчого штабу Віктора Ющенка. Форумом також підтримане створення Всеукраїнського об''єднання "За Україну, за Ющенка" та обрання Олександра Жира до складу ради об''єднання.

По закінченні форуму Олександр Жир на прохання кореспондента радіо “Свобода” висловив своє враження від проведеного форуму.

"На сьогоднішньому засіданні всі мали можливість документально побачити, почути, що у Дніпропетровській області свідомо, шляхом фальсифікації утворений паралельний блок заради єдиної мети : за будь-яку ціну скомпрометувати і Ющенка, і ті сили, які його підтримують," - сказав Олександр Жир.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG