Голосування, яке мало відбутись учора ввечері, перенесли на сьогодні. Росія, Німеччина та Франція попросили більше часу для консультацій на найвищому рівні. Пропонована цими країнами поправка щодо механізму та часу передачі влади в Іраку так і не була врахована. Та, не зважаючи на це, вже за годину до голосування представники трьох держав заявили, що вони готові підтримати резолюцію, хоча і з застереженнями. Несподіваною також виявилась підтримка резолюції Сирією, країною, яка виступала гострим противником війни в Іраку.
Перед ухваленням документа посол Сполучених Штатів при ООН Джон Негропонте заявив, що співспонсори резолюції Британія, Іспанія та Камерун зробили все можливе, щоб врахувати побажання усіх членів Ради безпеки: “Я думаю, ми врахували все, що почули. Ми розуміємо важливість ухвалення цієї резолюції і якнайширшої підтримки від країн- членів Ради”, – сказав посол Сполучених Штатів.
Нова резолюція надає Організації об’єднаних націй повноваження для формування міжнародної коаліції в Іраку під командуванням США. Також у документі зазначено, що Урядова рада Іраку повинна до 15 грудня розробити і передати до Ради безпеки графік підготовки нової конституції та проведення загальнонаціональних виборів.
Генеральний секретар ООН Кофі Анан назвав спільною метою Ради безпеки відновити суверенну владу в Іраку якомога швидше, і ООН, згідно з новою резолюцією, буде відігравати у цьому ключову роль.