Доступність посилання

ТОП новини

Саддама Хусейна впіймали в Іраку.


Марія Щур Саддама Хусейна впіймали в Іраку.

Прага, 14 грудня 2003 – Колишнього президента Іраку Саддама Хусейна впіймали неподалік його рідного міста Тикрита, що на півночі Іраку. Колишнього диктатора, який переховувався впродовж восьми місяців, захопили американські військові в результаті рейду ввечері у суботу. Сьогодні після проведених тестів ДНК американське командування та цивільна адміністрація в Іраку підтвердили, що заарештована особа дійсно Саддам Хусейн.

На емоційній прес-конференції в Багдаді голова американської цивільної адміністрації Пол Бремер оголосив про арешт Саддама Хусейна фразою, яку цитують сьогодні усі радіо- та телеканали: «Пані та панове! Ми впіймали його!»

Зарослого і бородатого, колишнього диктатора, що тримав у страху цілу країну протягом 35 років свого правління, знайшли у ямі на глибині три метри. Командувач американськими військами в Іраку генерал Рікардо Санчес розповів, як це сталося:

«Вчора ввечері, близько 8 години сили четвертої піхотної дивізії разом з коаліційними силами для спеціальних операцій провели операцію «Червоний Світанок» для того, щоб захопити колишнього іракського диктатора Саддама Хусейна».

За словами американського генерала, Саддам Хусейн, який багато разів наголошував, що він не здасться ворогові живим, не чинив опору. «Жодного пострілу не було зроблено. З часу захоплення Саддам Хусейн співпрацює і багато говорить», - сказав генерал Санчес.

Коаліційні сили не повідомляють, де нині перебуває Саддам, але говорять, що він почувається добре. Відеокадри, на яких американський військовий лікар оглядає стомленого і змарнілого Саддама, передають усі телеканали новин. У самому Іраку ця новина розійшлася швидко, і західні кореспонденти ставали свідками спонтанних святкувань з салютами із автоматів та гудінням автомобільних сирен.

Голову нинішньої проамериканської адміністрації Іраку Абдул Азіз Аль-Хакіма повідомлення про арешт Саддама Хусейна застало у Мадриді. «Це надзвичайний день для людства, не лише для іракського народу. Це прекрасний день для усіх нас, хто любить мир, бо це злочинець, що скоював злочини проти людства, а не лише проти народу Іраку», - сказав він. Арабські лідери серед них віце-президент Ірану, урядовці з Йорданії, Кувейту та представники Арабської Ліги також привітали арешт Саддама Хусейна.

У західному світі цю новину також сприйняли з радістю. Британський прем’єр Тоні Блер, для якого війна в Іраку ледь не коштувала прем''єрського крісла, першим серед західних лідерів привітав іракський народ і закликав його до єдності та примирення. «Його правління означало терор, розподіл та брутальність, то нехай його захоплення принесе єдність, примирення та мир поміж усіма народами Іраку», - заявив британський прем’єр у Лондоні.

Навіть противники війни в Іраку - німецький канцлер Ґергард Шредер та президент Франції Жак Ширак захоплено привітали арешт колишнього диктатора. Від імені свого уряду німецький міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер заявив: «Німецький уряд вітає цей арешт і коаліцію з цим важливим успіхом, що є в інтересах стабільності для іракського народу та всього регіону. Саддам Хусейн був брутальним диктатором, який зараз постане перед справедливим покаранням».

Покарання, суд над колишнім диктатором – це те, що має відбутися тепер. У своєму телевізійному виступі з цієї нагоди Президент Сполучених Штатів Джордж Буш пообіцяв, що Саддам постане перед правосуддям.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG