Доступність посилання

ТОП новини

Борис Беспалий: тиск та залякування - це ознаки агонії чинного режиму.


На адреси керівників районних штабів Віктора Ющенка у Львівській області надходять листи за підписами начальників або ж заступників начальників районних відділень УМВС. У них правоохоронці, посилаючись нібито на "необхідність забезпечення громадського порядку і безпеки осіб, що беруть участь в підготовці та проведенні виборчої кампанії 2004", збирають інформацію про виборчий штаб, зокрема - прізвище, ім''я, по-батькові, адреса проживання, робочий, домашній, мобільний телефони керівника штабу, його заступника, інших відповідальних осіб, а також друкарський орган, що представляє партію.

Коментуючи збирання такої інформації, народний депутат України, секретар парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Борис Беспалий зауважив, що така ініціатива навряд чи виходить безпосередньо від тих правоохоронців, які надсилають такі "пропозиції". "Якраз навпаки - переважна більшість рядових міліціонерів є патріотами своєї держави, вони щодня сам-на-сам змагаються із злочинністю, бандитизмом, часто ризикують життям, і не мають жодного бажання бути гарматним м''ясом у виборчій кампанії нинішньої влади. А збір приватної інформації про громадян - це суто поліційна акція, яка повністю вписується в авторитарний стиль правління представників режиму Кучми - Медведчука - Януковича", - заявив Борис Беспалий. Депутат підкреслив, що збирання приватної інформації працівниками міліції є грубим порушенням цілої низки статей Конституції, яка гарантує, що ніхто не може зазнавати втручання в особисте і сімейне життя громадянина, а також забороняє збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди.

Борис Беспалий запропонував громадянам, до яких звертаються особи з проханням надати особисту інформацію про себе, вимагати у цих осіб інформацію про те, хто ця особа, її паспортні дані, вимагати наказ або розпорядження, на підставі якого збираються особисті дані, а також контактні телефони осіб, дії яких можна оскаржити в адміністративному порядку. Тільки після цього можна надавати про себе таку інформацію.

"Подібні дії, які явно суперечать Конституції, так само, як і методи, за допомогою яких влада збирає підписи за свого кандидата, як і панічна приватизація стратегічних об''єктів - це "камерна музика" режиму, яка свідчить про агонію, про відчай влади. Коли вже не залишилося жодних аргументів, у хід іде залякування, тиск, пресинг," - зауважив Борис Беспалий.Прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG