Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 15:41

Польща намагається продати Іракові не діючі гвинтокрили – повідомлення американської преси. Поляки заперечують.


Роман Крик

Варшава, 21 липня 2005 року - Польські експортери військової техніки рішуче заперечують повідомлення про те, неначебто вони намагалися продати Іракові не працюючі гвинтокрили. Днями писала про це американська преса спираючись на заяви представників іракського уряду. Якщо повірити тим повідомленням, то поляки за 100 мільйонів долярів намагалися відправити до Іраку не гвинтокрили, а звичайнісінькій брухт. Варто зазначити, що Польща заключила дотепер численні контракти на паставки війської техніки для ірацької армії, проте їхнє виконання тільки починається. Загальна вартість підписпних угод перевищує уже зараз 400 мільйонів доларів, а на виду наступні.

Жаба дусить конкурентів, от і вся причина появили пресових повідомлень про те, неначебто польські підприємства намагаються продавати Іракові недіючу військову техніку – переконаний голова польського підприємства «Бумар» Ришард Бачиньскі. На його думку це приклад нечесної боротьби з конкурентом, намагання видворити Польщу з гри шляхом пресових спекуляцій. Яскравий приклад – справа гвинтокрилів Мі-17.

Кероване ним підпримство Бумар відповідає за реалізацію всіх підписаних з Іраком контрактів на постачання військової техніки. Варто зазначити, що з країн, які підтримали США у війні проти Саддама Гусейна Польща належить до тих, яким повезло заключити найбільше контрактів. На даний момент їхня загальна вартість досягла суми чотирьохсот мільйоній доларів. На черзі підписання наступних. Таким чином Польща отримує довгоочікувані дивіденти від колишнього політичного рішення про підтримку дій Сполучених Штатів в Іраці і відправлення туди кількатисячного військового контингенту.

Проте реалізація контрактів тільки почалася і от уже на самому початку появилися повідомлення в американській пресі, неначе поляки намагаються обманути ірацькій уряд. Голова польської фірми «Бумар» підтвердив журналістам, що всі 24 гвинтокрили, які за сто мільйонів долярів поляки уже продали Іракові, радянського виробництва, а вік деяких із них сягнув 30-ти років. Це не має значення, переконаний Бачинскі, оскільки всі вони пройшли повний ремонт і готові до польоту.

“Наші гвинтокрили перебувають в діючому стані, вони готові до передачі, ці машини провірила спеціальна відбіркова комісія, а її члени не висловили жодних зауважень”, - переконує Ришард Бачинькі.

Тимчасом за повідомленням американської преси, влада Іраку уже заплатила за покупку сто мільйонів доляів, проте представники відомтства оборони відмовилися приймати польські гвинтокрили, вказавши, що вони недіючі. Отож ситуація зараз така, що Польща гроші отримала, а Ірак відмовляється приймати товар. Найближчими днями ситуацію буде з»ясовувати голова польського уряду Марек Белька, який відправляється з візитом до Багдада.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG