Роман Шпек зазначив, що Євросоюз буде обговорювати з Україною нову посилену угоду, але її зміст і назва ще не відомі. “Найважливіше – щоб усі ми в Україні зрозуміли, що нам не стільки потрібно звертатися до сигналів від Брюсселя, скільки потрібно працювати над консолідацією всіх політичних сил, особливо тих, які присутні сьогодні в парламенті, щоб усе, що пов’язано зі вступом до Світової організації торгівлі, Україна зробила якомога швидше”, – сказав український дипломат.
Роман Шпек назвав дуже важливим те, щоб коаліція у Верховній Раді після виборів могла втілювати в життя пріоритети, висловлені на Майдані, в перебігу президентської кампанії і під час першого року діяльності Президента Віктора Ющенка. Глава Місії України при ЄС не сумнівається в тому, що представники Євросоюзу захоплюються нинішньою українською демократією.
“Те різноманіття думок і те, що ми один про одного говоримо в Україні, вражає – інколи аж до застережень, як ми вміємо один одного критикувати. Однозначно зміни в кліматі, в якому йде підготовка до проведення виборів, відзначаються як подальший прогрес на шляху до демократизації українського суспільства”, – сказав Роман Шпек.
Він вважає, що європейські перспективи України залежать від економічного, соціального й політичного реформування української держави. За його словами, на шляху України до Європи немає моментів, коли б Києву довелося щось робити всупереч українським інтересам.