Доступність посилання

ТОП новини

Демократичні вибори дозволили б Києву перейти до наступного етапу у відносинах із Євросоюзом, але наразі ЄС не готовий говорити про членство Києва.


Наталія Вікуліна Брюссель, 3 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Європейців вражає різноманіття думок в Україні, а демократичні вибори 26 березня дозволили б Києву перейти до наступного етапу у відносинах із Євросоюзом, уважає глава Місії України при ЄС Роман Шпек.

Україна в найближчому майбутньому може наблизитися до Європи завдяки кільком подіям. По-перше, Брюссель уважно стежитиме, наскільки вільними і справедливими будуть парламентські вибори 26 березня. По-друге, Київ має виконати зобов’язання щодо вступу до Світової організації торгівлі. За словами глави Місії України при ЄС Романа Шпека, демократичні вибори і виконання зобов’язань Угоди про партнерство й співпрацю з Євросоюзом дозволять Києву відразу після вступу до Світової організації торгівлі розпочати переговори з Брюсселем про зону вільної торгівлі з країнами ЄС.

Роман Шпек зазначив, що Євросоюз буде обговорювати з Україною нову посилену угоду, але її зміст і назва ще не відомі. “Найважливіше – щоб усі ми в Україні зрозуміли, що нам не стільки потрібно звертатися до сигналів від Брюсселя, скільки потрібно працювати над консолідацією всіх політичних сил, особливо тих, які присутні сьогодні в парламенті, щоб усе, що пов’язано зі вступом до Світової організації торгівлі, Україна зробила якомога швидше”, – сказав український дипломат.

Роман Шпек назвав дуже важливим те, щоб коаліція у Верховній Раді після виборів могла втілювати в життя пріоритети, висловлені на Майдані, в перебігу президентської кампанії і під час першого року діяльності Президента Віктора Ющенка. Глава Місії України при ЄС не сумнівається в тому, що представники Євросоюзу захоплюються нинішньою українською демократією.

“Те різноманіття думок і те, що ми один про одного говоримо в Україні, вражає – інколи аж до застережень, як ми вміємо один одного критикувати. Однозначно зміни в кліматі, в якому йде підготовка до проведення виборів, відзначаються як подальший прогрес на шляху до демократизації українського суспільства”, – сказав Роман Шпек.

Він вважає, що європейські перспективи України залежать від економічного, соціального й політичного реформування української держави. За його словами, на шляху України до Європи немає моментів, коли б Києву довелося щось робити всупереч українським інтересам.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG